Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 24 kwiecień 2018 08:10

Spotkanie z ekologią w Suskim Mechaniku.

Napisał
W sobotę 28 kwietnia 2018 r. w godzinach 9-12 odbędzie się „Spotkanie z ekologią”. Wydarzenie to organizują: Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Zespół Szkół im. Walerego Goetla. Jego celem jest zapoznanie mieszkańców ziemi suskiej z nowoczesnymi technologiami służącymi poprawie stanu środowiska naturalnego na naszym terenie. Program przewiduje prezentacje kotłów najnowszej generacji firmy „Ognik".
Program przewiduje prezentacjkotłów najnowszej generacji firmy „Ognik” z Gierałtowic oraz informacje Starostwa Powiatowego na temat możliwości uzyskania dofinansowania w zakresie inwestycji proekologicznych (np. nowoczesnych kotłów, pomp ciepła itp.). Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję zapoznania się z programami edukacyjnymi na temat gospodarowania odpadami oraz poznać aktualne dane na temat stanu wód powiatu suskiego. Będzie to możliwe dzięki udziałowi  w spotkaniu przedstawicieli Regionalnego Zakładu Przetwarzania Odpadów w Suchej Beskidzkiej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej.  Oprócz tego rodzice i młodzież poznają tajniki budownictwa ekologicznego. To część oferty edukacyjnej proponowanej uczniom klas gimnazjalnych i szkół podstawowych przez ZS im. W. Goetla. 
Wszystkie zainteresowane  \osoby będą mogły uzyskać  informacje o pełnej ofercie edukacyjnej szkoły. Na spotkanie zapraszamy całe rodziny, także dzieci niekoniecznie w wieku szkolnym. Dla pierwszych dziesięciu rodziców, którzy przywiozą swoje pociechy na „Spotkanie z ekologią” czeka bezpłatna wymiana opon w pracowni samochodowej wchodzącej  w skład Centrum Kształcenia Praktycznego w ZS im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. 
W konkursach można będzie również wygrać bezpłatną wymianę oleju silnikowego.  Na dzieci czekają interesujące gry i zabawy z ekologicznym przesłaniem. Ekologia i zabawa – nasza wspólna sprawa!! Przyjdź, zobacz, nie pożałujesz!
 
asdasdasdasdas