Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 27 kwiecień 2018 09:04

Muzycy z Suchej laureatami prestiżowego konkursu

Kapela z Suchej Beskidzkiej została laureatem konkursu „Stara Tradycja”, organizowanego przez fundację „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie. Muzycy zaprezentowali się w stolicy jako jeden z dwunastu wyróżnionych zespołów.

 

Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a wyróżnienie muzyków z kapeli „Mała Ziemia Suska”, którzy tym razem zagrali pod nazwą „Kapela Duchac z Suchej Beskidzkiej” to spory prestiż. Rozstrzygnięć dokonano na podstawie przesłanych nagrań. Z grona świetnych muzyków została wyłoniona dwunastka, która zaprezentowała się na żywo podczas koncertu laureatów, 24 kwietnia.

Najlepszych VII edycji konkursu wybierało jury w składzie: Ewa Grochowska, Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Stanisława Galica-Górkiewicz, Marcin Pospieszalski i Janusz Prusinowski.

Muzyków z Miejskiego Ośrodka Kultury w Suchej Beskidzkiej tej wiosny czeka jeszcze wiele wyzwań. Podczas weekendu majowego zagrają na festiwalu folklorystycznym na Białorusi.

Joanna Kosman

Home