Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 01 maj 2018 20:20

Brązowa SP Łętownia, a Goetel tuż za podium

Dwie szkoły z naszego powiatu wygrały zawody rejonowe w siatkówkę i zagrały w finale wojewódzkim z najlepszymi szkołami z całej Małopolski. W czwartek w Gromniku zagrali chłopcy z ZS im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, a dzień później w Brzesku zaprezentowali się uczniowie z SP Łętownia.

Rok temu uczniowie z suskiego Goetla osiągnęli wielki sukces, jakim było zajęcie trzeciego miejsca w województwie właśnie w siatkówkę (ZOBACZ: Siatkarze z Goetla mają trzecie miejsce w Małopolsce). - Powtórzyć tamten wynik będzie trudno. Wszystko jest zależne od losowania i tego, kogo nam los przydzieli w grupie - mówił jeszcze przed wyjazdem na zawody Rafał Pituła, opiekun drużyny z suskiego Goetla.

A jak się ostatecznie zakończyło tegoroczna wizyta uczniów z Goetla na finale wojewódzkim w siatkówkę? - W tym roku poziom był wyższy niż w ubiegłym. Graliśmy w grupie z Krakowem oraz Niepołomicami. Z tą pierwszą szkołą, która podobnie jak Kęty, była poza zasięgiem przegraliśmy 0:2, ale z Niepołomicami po tie-breaku (16:14) wygraliśmy 2:1 i wyszliśmy z grupy. Z Kętami przegraliśmy 0:2, podobnie jak z Gromnikiem 0:2 i zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce. Szkoda zwłaszcza meczu z Gromnikiem, bo nie byli poza zasięgiem. Jestem zadowolony z postawy chłopaków - dodał Rafał Pituła.

Tymczasem trzecie miejsce w województwie zajęli uczniowie z Łętowni!!! - Chłopaki nie zawiedli, jestem z nich bardzo dumny. To nasz drugi brązowy medal w historii szkoły. W grupie graliśmy z Brzeskiem oraz Bobową. Z Brzeskiem wygraliśmy 2:1, z Bobową 2:0 i wyszliśmy z grupy. Następnie graliśmy z Krakowem - udało się nam im urwać jednego seta, ale ostatecznie przegraliśmy 2:1. W meczu o brąz z Krzeszowicami wygraliśmy 2:1 - komentuje Artur Jałocha, opiekun drużyny z Łętowni. 

asdasdasdasdas
Home