Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 08 maj 2018 18:23

Szkoły z Sidziny i Zawoi Wilcznej mistrzami powiatu w Czwórboju LA

Najlepsze szkoły w naszym powiecie na rok szkolny 2017/2018, mistrzowie poszczególnych gmin w Czwórboju Lekkoatletycznym przyjechali we wtorek 8 maja na stadion Babiej Góry w Suchej Beskidzkiej, aby rozstrzygnąć między sobą w bezpośrednim pojedynku, do kogo mają pojechać puchary za zdobycie mistrzostwa powiatu. I przy okazji poznać powiatowych reprezentantów na półfinał wojewódzki, który odbędzie się 23 maja w Nowym Targu.

Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, długim biegu na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Każda drużyna liczyła sześciu zawodników, a do końcowej klasyfikacji liczyła się suma najlepszych pięciu zawodników. Od kilku lat podczas tych zawodów nagradzani są także zawodnik i zawodniczka, którzy indywidualnie zdobędą największą liczbę punktów.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z: SP2 Zawoja Wilczna, SP2 Stryszawa, SP Zembrzyce, SP Grzechynia, SP Sidzina, SP2 Sucha Beskidzka w kategorii chłopców oraz SP Sidzina, SP Skawica, SP2 Stryszawa, SP1 Sucha Beskidzka, SP Juszczyn w kategorii dziewcząt. Powyższa kolejność nie jest przypadkowa - tak właśnie przedstawiają się ostateczne wyniki.

Mistrzowie powiatu, oprócz pamiątkowych dyplomów (miejsca 1-3), czyli dziewczęta z SP Sidzina oraz chłopcy z SP2 Zawoja otrzymali puchary.

Indywidualne statuetki dla najbardziej wszechstronnych uczniów (uzyskali największą liczbę punktów) otrzymali: Julia Matyasik (SP Sidzina) oraz Antoni Trzebuniak (SP2 Zawoja).

 

asdasdasdasdas
Home