Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 maj 2018 07:55

Gimnazjalisto pójdź z tradycją w nowoczesność w makowskim „Kantym”!

Zespół Szkół  im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim zaprasza Gimnazjalistów w podróż: „Z tradycją w nowoczesność”. Szkoła posiada interesującą ofertę edukacyjną dla Gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019 w klasach czteroletniego Technikum oraz trzyletniego Liceum. Specjalnością tej ponad 120-letniej placówki jest kształcenie zawodowe i ogólnokształcące przygotowujące absolwentów do pracy oraz studiów wyższych.

 

     Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój, oferuje swoim uczniom atmosferę sprzyjającą nauce, dobrą bazę lokalową, bezpieczeństwo, różnorodne zajęcia pozalekcyjne, możliwość prezentowania swoich umiejętności w konkursach przedmiotowych i zawodowych, uczestnictwo w projektach unijnych, wyjazdy zagraniczne i kontakty międzynarodowe z rówieśnikami w ramach wymiany, konkurencyjność absolwentów na rynku pracy. Realizowane są tu m.in. projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich: ERASMUS + KREATYWNY UCZEŃ – PROFESJONALISTA W ZAWODZIE, WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI UCZNIÓW NA RYNKU PRACY.

       Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim w swojej ofercie proponuje Technikum nauczające w czterech zawodach, wyrastające z tradycji lokalnego środowiska, a jednocześnie będące oryginalną i nowoczesną propozycją.

TECHNIKUM USŁUG FRYZJERSKICH

Przedmioty rozszerzone to: język angielski, geografia

Kierunek dla tych, którzy chcą poznać tajniki fryzjerstwa, stylizacji i wizażu, twórczych, kreatywnych z fantazją, poszukujących własnego pomysłu na kreację wizerunku siebie i innych. Daje możliwość prezentowania swoich umiejętności na konkursach. Nasza szkoła zapewnia szkolenie praktyczne w dwóch własnych, nowocześnie wyposażonych pracowniach. Kierunek Technik Usług Fryzjerskich umożliwia zdobycie dwóch kwalifikacji:

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

AU.26. Projektowanie fryzur

 

TECHNIKUM  PRZEMYSŁU MODY

Przedmioty rozszerzone to: język angielski, geografia

Kierunek dla osób chcących realizować się w dziedzinie projektowania mody i modelowania, projektowania odzieży, szycia i kroju, kreowania stylu, wyrażania swojej osobowości. Przygodą jest tutaj pokazywanie swoich dzieł w czasie profesjonalnych pokazów mody i konkursów młodych projektantów. Kierunek Technik Przemysłu Mody umożliwia zdobycie dwóch kwalifikacji:  

AU.14. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych

AU.42. Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych

 

TECHNIKUM GEODEZYJNE

Przedmioty rozszerzone to: matematyka i informatyka

Nowoczesny kierunek, opierający naukę o komputerowe technologie pomiarowe, numeryczną obróbkę danych, znajomość przepisów prawa. Geodeta jest zawodem atrakcyjnym i poszukiwanym przez pracodawców. Szkoła daje podstawy zdobywania wiedzy, uprawnień, doświadczenia i rozwoju osobistego. Kierunek Technik Geodeta umożliwia zdobycie kwalifikacji:

BD.31.  Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników tych pomiarów.

BD.32.  Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami

TECHNIKUM TECHNOLOGII DREWNA

Przedmioty rozszerzone to: język angielski, geografia

Kierunek dla zainteresowanych stolarstwem, projektowaniem, estetyką i wykończeniem mebli, a także wykonywaniem artystycznych, czy dekoracyjnych projektów w drewnie.  Umożliwia rozwój zainteresowań rzemieślniczych, jak i związanych ze sztuką. Branża przemysłu drzewnego wciąż potrzebuje fachowców. Kierunek Technik Technologii Drewna umożliwia uzyskanie dwóch kwalifikacji:

AU.15. Wytwarzanie wyrobów stolarskich

AU.50. Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Oferta naszego Liceum Ogólnokształcącego jest skierowana do miłośników języków obcych, pasjonatów nauk przyrodniczych, ludzi ciekawych świata.

Proponujemy liceum ogólnokształcące w klasie:                                                                                               

 • z rozszerzonymi przedmiotami: język angielski, biologia, geografia.                                                         

Celem szkoły jest przygotowanie absolwenta liceum do podjęcia studiów wyższych oraz aktywnego i twórczego udziału w życiu społecznym i kulturalnym, a także nauka kompetencji interpersonalnych potrzebnych do efektywnej pracy zawodowej.

Zapraszamy do Kantego! Maków Podhalański, ul. Rynek 8, tel. 33 8771630, www.zsmp.isg.pl

                                                                                                                                                ZS.

asdasdasdasdas
Home