Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 25 maj 2018 07:15

Aranżacja sypialni w dobrym stylu

W sypialni musi panować przyjazny klimat, aby po długim dniu pracy i rozmaitych wyzwań móc naprawdę odpocząć. Jest to pomieszczenie, w którym dużą rolę odgrywa kolorystyka i światło, ale też dodatki, które mają relaksujące oddziaływanie. Wyposażenie sypialni należy dobrze przemyśleć. Jak zadbać o przyjazną estetykę wnętrza?

 

Oświetlenie w sypialni – jak zbudować odpowiedni nastrój?

Światło odgrywa ważną rolę w aranżacji rozmaitych wnętrz, ale w sypialni ma szczególne znaczenie, ponieważ jego kojące działanie sprzyja relaksowi, a z kolei zbyt jasne będzie działało pobudzająco. Lampy do sypialni należy wybrać pod kątem punktów, w których będą usytuowane. Główne światło powinno zapewniać duży poziom jasności, ponieważ będzie służyło między innymi w momentach, gdy się przebieramy. Kobietom przyda się do nakładania i zmywania makijażu – szczególnie, jeśli w sypialni znajdzie się miejsce na toaletkę. Lampy o niewielkich rozmiarach takie jak lampki nocne i kinkiety powinny być rozmieszczone w różnych miejscach, a przede wszystkim przy łóżku. Pozwalają na czytanie, ale są delikatne. Warto zwracać uwagę na dobór kloszy – na to, w jaki sposób rozpraszają światło.

 

Tapety – ciekawy efekt z klimatem

Doskonała aranżacja sypialni może zostać uzyskana poprzez zastosowanie tapet. Tapeta lub fototapeta może znaleźć się na jednej ze ścian lub za wezgłowiem łóżka. Producenci oferują interesujące wzory i wręcz bajeczne obrazy zapewniające efekt trójwymiarowości. Propozycje tapet można przejrzeć na stronie https://mo.design/produkty/tapety-i-fototapety/. Dawna marka Cermag, która obecnie funkcjonuje jako Mo pokazuje, że tapety do sypialni gwarantują przyjazną, a nawet romantyczną aranżację.

 

Lustro – piękna i oryginalna dekoracja sypialni

W kobiecej sypialni nie może zabraknąć lustra. W przeszłości lustro i toaletka były obowiązkowym elementem aranżacji, a nowoczesna sypialnia nawiązuje do dawnego stylu. Wybierając lustro oprawione w ozdobną ramę, zyskuje się oryginalną ozdobę. Lustro nie musi być wcale wyłącznie kobiecym elementem wystroju. Odpowiednia rama sprawi, że sypialnia zyska odrobinę bardziej surowy, męski charakter. Lustro warto wykorzystać w małych sypialniach, ponieważ odbija światło i gwarantuje efekt większej przestronności. Mile widziane są duże lustra.

 

Płytki ceramiczne w sypialni? Dlaczego nie?

Przez wiele lat unikano stosowania płytek ceramicznych w sypialni. Ich miejsce było przede wszystkim w kuchni i łazience. Z czasem zagościły też w salonach. Natomiast w aranżacjach sypialni nie były stosowane ze względu na chłodny charakter. Aby zminimalizować wrażenie chłodu, wystarczy wybrać płytki w ciepłym odcieniu. Nie brakuje teraz płytek imitujących usłojenie egzotycznego drewna. Ze względu na liczne kolekcje pełne rozmaitych wzorów aranżacja sypialni może być dowolnie ukierunkowana. Jeżeli płytki wywołują wrażenie chłodu nie tylko wizualnie, ale również wydają się takie w dotyku, można na nie położyć grube dywaniki, a w szczególności wykorzystać futrzaste wersje.

Home