Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 25 maj 2018 22:06

Stryszawskie Święto Zabawki Ludowej tuż tuż

Napisał

Początek czerwca, jak co roku zapowiada Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie. Będzie to już 22. edycja corocznej imprezy o zabarwieniu folklorystycznym. Tradycyjnie, znajdą tu coś dla siebie i młodzi i starsi, a różnorodnych atrakcji z pewnością nie zabraknie.

 

Święto Zabawki Ludowej potrwa aż trzy dni – od 1 do 3 czerwca (piątek-niedziela) w Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie (obok Szkoły Podstawowej nr 2). Rozpocznie je otwarcie niedawno wybudowanego „Domu Zabawkarza” i konferencja „Zabawkarstwo żywiecko-suskie na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego”. Po południu poznamy także zwycięzcę konkursu na zabawkę ludową.

Sobotni harmonogram imprezy jest bardzo różnorodny. Jak co roku odbędzie się przegląd prezentacji dziecięcych i młodzieżowych, z których jury wybierze najlepsze grupy. Zagra kapela „Mała Ziemia Suska”, „Klezmer Band”, zespół folkowy „Słowiany” oraz gwiazda wieczoru – Małgorzata Ostrowska z zespołem.

Niedzielę wypełni przede wszystkim muzyka. Usłyszymy kapelę „Spod Jałowca”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, zespół „Juzyna” i „Grojcowianie”. Gwiazdą wieczoru będą folkowi „Zbóje”, którzy zapewnią góralski klimat. Na stryszawskiej scenie będzie można podziwiać także zespół tańca nowoczesnego, a porcję dobrego humoru zapewni kabaret „Koń Polski”. Tuż po zmroku swoje umiejętności zaprezentuje Teatr Ognia.

Święto Zabawki Ludowej obejmuje nie tylko wydarzenia rozgrywające się na głównej scenie. Towarzyszą mu także dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy tworzenia drewnianych zabawek ludowych, kiermasze gastronomiczne oraz rękodzieła, dmuchane atrakcje dla dzieci, Runball i wystawy. Można także zrobić sobie małą wycieczkę „Ciuchcią Beskidzką”, kursującą przez Stryszawę w sobotę i niedzielę od 14 do 20.

Organizatorzy, jak co roku gwarantują świetną zabawę i zapraszają mieszkańców gminy i okolic. Pozostaje tylko trzymać kciuki za słoneczną pogodę.

asdasdasdasdas
Home