Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 28 maj 2018 19:43

Dziewczyny z Witosa i chłopcy z LO najlepsi w powiatową siatkówkę plażową

Cztery spotkania wystarczyły do wyłonienia dwóch mistrzów powiatu w kategorii piłki siatkowej plażowej. Od godziny 9 w poniedziałek na boisku w Suchej Beskidzkiej do rywalizacji ruszyły dziewczęta i chłopcy ze szkół średnich. W kategorii dziewcząt rozegrano trzy mecze, a do wyłonienia mistrza w kategorii chłopców wystarczyło jedno spotkanie.

 

 

Rozgrywki w piłkę siatkową plażową po raz pierwszy zagościły w naszym powiecie w ubiegłym roku szkolnym. Rok temu zawody rozegrano w Jachówce, a w tym roku w powiatowej stolicy.

W tegorocznych zawodach wzięły udział trzy drużyny dziewcząt (ZS Witosa Sucha Beskidzka, LO Sucha Beskidzka, ZS Kołłątaja Jordanów) oraz dwie drużyny chłopców (LO Sucha Beskidzka, ZS Goetla Sucha Beskidzka).

Najpierw rozegrano mecz dziewcząt (Witos-LO), następnie mecz finał chłopców (LO-Goetel) i dwa pozostałe w turnieju dziewcząt (Witos-Kołłątaj, LO-Kołłątaj). Dziewczyny grały do 15, chłopcy do 21. W żadnym ze spotkań niepotrzebny był tie-break do rozstrzygnięcia zwycięzcy, stąd po niespełna dwóch godzinach gry wszystko było jasne. W kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z suskiego Witosa (Magdalena Kachel, Karolina Góra) i to one zagrają w przyszłotygodniowym półfinale wojewódzkim.

Drugie miejsce dla dziewcząt z LO (Karolina Miziak, Anita Hutniczak), a trzecie dla reprezentantek jordanowskiego Kołłątaja (Paulina Florek, Patrycja Mrózek).

W kategorii chłopców triumfowali zawodnicy z LO (Piotr Mruc, Kacper Mlak), a na drugim miejscu znaleźli się chłopcy z Goetla (Szymon Strączek, Grzegorz Kobiela, Wojciech Najdek). Chłopcy z LO również będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a mistrzowie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej efektowne puchary.

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - 28.05.2018 - SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka - ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0 (21:14; 21:14)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - 28.05.2018 - SUCHA BESKIDZKA

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka - LO Sucha Beskidzka 2:0 (15:10; 15:10)

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka - ZS Kołłątaja Jordanów 2:0 (15:8; 15:8)

3. LO Sucha Beskidzka - ZS Kołłątaja Jordanów 2:0 (16:14; 15:7)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka

2. LO Sucha Beskidzka

3. ZS Kołłątaja Jordanów

 

asdasdasdasdas
Home