Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 czerwiec 2018 14:30

Grupa od Jana Pawła na Ibizie

Napisał

W dniach 13-19.05.2018r. grupa uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej uczestniczyła w finałowym spotkaniu na hiszpańskiej Ibizie, wieńczącym dwuletni projekt Erasmus+ School Radio Waves - „Na falach szkolnego radia”. Oprócz delegacji z Polski na spotkaniu pojawiły się reprezentacje Portugalii, Bułgarii i Węgier. Gospodarzem owego spotkania była szkoła z Sant Agusti des Vedra, koordynująca cały projekt.

 

Pierwszego dnia wszystkie delegacje zwiedziły szkołę i radiowęzeł, uczestniczyły w obserwacji lekcji, zabawach integracyjnych i zwiedzaniu uroczego miasteczka Sant Josep. Tam też wszystkie delegacje spotkały się z burmistrzem miasta. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie Ibizy, stolicy wyspy. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili muzeum Ibizy i Formentery, a następnie stare miasto w Ibizie.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty w szkolnym radiu i nagrywania reportaży. Pracy uczniów i nauczycieli przyglądali się przedstawiciele lokalnych mediów, którzy przeprowadzili wywiady z uczestnikami spotkania i udokumentowali realizację projektu. Wieczorem wszystkie delegacje spotkały się ponownie w mieście, aby udać się do miejscowego radia Cadena Ser. Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z aspektami pracy radiowca, jak również mieli okazję wypowiedzieć się podczas jednej z audycji.

Środa była dniem poświęconym na zwiedzanie wybrzeży wyspy. Rankiem uczniowie udali się ze swoimi gospodarzami na lekcję geografii. Po jej zakończeniu cała grupa Erasmusa pojechała do portu w Sant Antoni de Portmany, skąd wszyscy wyruszyli na krótki rejs statkiem. Po opłynięciu części wyspy, statek dobił do plaży Cala Comte znajdującej się na zachodnim wybrzeżu wyspy, gdzie uczestnicy spotkania mogli nacieszyć się słońcem i szumem fal.

W czwartek uczniowie i nauczyciele przeprowadzali i nagrywali wywiady z uczestnikami projektu. Niektórzy uczestniczyli w nagraniu audycji podsumowującej 2 lata pracy z projektem Erasmus+ School Radio Waves. Kiedy wszyscy skończyli już pracę w radiowęźle, nadszedł czas na lekcję hiszpańskiego, podczas której wszyscy nauczyli się często używanych potocznych zwrotów i fraz.

Ostatni dzień na Ibizie rozpoczął się od nagrania wywiadu dotyczącego pobytu na Ibizie. Po nagraniach, gdy nauczyciele zebrali się na konferencji podsumowującej projekt, uczniowie mogli spróbować swoich sił w garncarstwie. Wieczorem natomiast, wszystkie delegacje zebrały się na pożegnalnej kolacji w Sant Antoni de Portmany. Kolacja była doskonała, atmosfera wspaniała, a towarzystwo wyborne. Mimo to wszyscy byli bardzo wzruszeni, gdyż wiedzieli, że ten wieczór zakończy międzynarodowe spotkania w ramach projektu Erasmus+ School Radio Waves. Z rąk koordynatorki projektu, pani Nieves Garcia Mari, uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa i pożegnali się ze swoimi przyjaciółmi, mając nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości.

asdasdasdasdas
Home