Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 17 czerwiec 2018 13:22

Od Suchej Beskidzkiej, przez Kraków po Białystok - lekkoatletyczna przygoda uczniów z ZSiSM w Stryszawie!

Mistrzostwo powiatu, następnie triumf wśród najlepszych szkół z całej Małopolski i wreszcie trzecie miejsce w skali krajowej podczas ogólnopolskich zawodów - uczniowie z Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie mają za sobą bardzo długą, ale jakże owocną przygodę na koniec szkoły z lekkoatletyką w tle. Najpierw zdeklasowali inne szkoły w powiecie suskim zdobywając podczas finału powiatowego na boisku w Suchej Beskidzkiej pierwsze miejsce z zawrotną sumą punktów 1721. Następnie okazali się bezkonkurencyjni w Małopolsce - drugą w klasyfikacji szkołę z Krakowa pokonali różnicą ponad 300 punktów. W Białymstoku, gdzie rywalizacja była już na najwyższym z możliwych poziomie (pięć pierwszych szkół zdobyło ponad 1700 punktów) uczniowie ze Stryszawy zajęli fantastyczne trzecie miejsce, a do tego kilka wyróżnień indywidualnych.

- Czy zakręciła się łezka oku po takim wyniku? Tak. Tym bardziej, że mam świadomość, że to koniec gimnazjów i nie będę miał takiej możliwości wyboru zawodników, jaki miałem do tej pory. Jest to bardzo fajny akcent na koniec pracy z tą grupą chłopców - mówi Rafał Kukla, opiekun i trener stryszawskich gimnazjalistów.

Najpierw trzeba było przejść powiat. We wtorek 29 maja na boisku lekkoatletycznym w Suchej Beskidzkiej odbył się finał powiatowy w Szkolnej Drużynowej Ligi LA. Zdecydowanymi faworytami w kategorii chłopców byli uczniowie ze Stryszawy i nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Mało tego - Jakub Pietrusa w biegu na 300 metrów z czasem 34,93 s ustalił rekord finałów powiatowych w swojej kategorii, Maciej Sikora również na tym samym dystansie (37,31 s) znalazł się na drugim miejscu wszech czasów. Zwycięzca biegu na 100 m Jakub Wągiel (11,57 s) osiągnął trzeci wynik w historii finałów powiatowych, tak samo jak Kacper Bury na dystansie 1000 m (czas: 2.47,46).

W kategorii dziewcząt triumfowała drużyna dziewcząt z SP1 Budzów i dziewczyny z tej szkoły również uzyskały promocję do finału wojewódzkiego, który miał się odbyć 11 czerwca w krakowskiej AWF.

Na zakończenie finału powiatowego wręczono zwycięskim drużynom puchary, wszystkim pozostałym dyplomy, a dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej nagrodzono medalami uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. Ufundowane przez organizatora szkolnych zmagań powiatowych puchary, dyplomy i medale, czyli przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA - FINAŁ POWIATOWY - 29.05.2018 - SUCHA BESKIDZKA

W finale wojewódzkim uczniowie ze Stryszawy również triumfowali i tym samym zapewnili sobie miejsce w finale ogólnopolskim. Tu warto dodać, że na bardzo dobrym, drugim miejscu w kategorii dziewcząt finiszowały uczennice z SP1 Budzów. Wyniki osiągnięte indywidualnie przez 

 KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA - SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA - FINAŁ WOJEWÓDZKI - 11.06.2018 - KRAKÓW 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA - FINAŁ WOJEWÓDZKI - 11.06.2018 - KRAKÓW

W sobotę na boisku w Białymstoku spotkało się 11 najlepszych drużyn z całej Polski, żeby między sobą wyłonić najlepszy w ramach Szkolnej Drużynowej Ligi LA zespół. - Wielkie dzięki dla Pana Wójta Gminy Stryszawa Rafała Laska oraz dla Starostwa Powiatu Suskiego za sfinansowanie wyjazdu na te mistrzostwa - powiedział Kukla i dodał: - Poziom zawodów był bardzo wysoki - pierwsze pięć szkół miało ponad 1700 punktów!

W kategorii chłopców triumfowała szkoła z Aleksandrowa Łódzkiego, drugie miejsce zajęli uczniowie z Twardogóry (województwo dolnośląskie). Stryszawianie zajęli rewelacyjne trzecie miejsce!

- Wielokrotnie byłem pod wrażeniem wyników chłopców, którzy pobili w Białymstoku wiele rekordów życiowych. Do tego Kuba Pietrusa, Maciek Sikora i Kamil Wajdzik otrzymali indywidualne wyróżnienia za najbardziej wartościowe wyniki w swoich blokach, sztafeta 4x100 okazała się najszybsza. Wracamy do Stryszawy z wieloma pięknymi wspomnieniami. Każdy z zawodników był w tej drużynie najważniejszy, a każdy wynik tak samo cenny. Gdyby zabrakło jednego z uczniów, to wysiłek reszty poszedłby na marne. Chciałbym podziękować chłopakom za ten wysiłek i sukces - dodał na zakończenie Rafał Kukla.

asdasdasdasdas
Home