Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 25 czerwiec 2018 20:25

Suscy licealiści najlepsi w Polsce

W niedzielę 17 czerwca odbył się w Instytucie Goethego w Krakowie ogólnopolski finał konkursu wiedzy o Niemczech „Turbolandeskunde 2018”. Organizatorami było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego w Krakowie.

 

Fantastycznie w konkursie spisała się trójka uczniów reprezentująca LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Marta Palcar, Marta Sikora i Damian Strojny z klasy 2a, których przygotowała do konkursu p. Magdalena Pochopień, zajęli pierwsze miejsce.

Zanim nastąpił etap ogólnopolski, trzeba było przejść dwa wcześniejsze etapy. Ostatecznie suscy licealiści byli jedną z 18 drużyn, które zostały wyłonione spośród 1258 drużyn (3770 uczestników z 223 szkół) z całej Polski. Wśród drużyn finałowych byli m.in. reprezentanci z Łodzi, Poznania, Szczecina, Olsztyna czy Przemyśla.

Konkurs miał formę mini-projektu. Zadaniem podczas ostatecznych rozgrywek było stworzenie w przeciągu 60 minut prezentacji na wylosowany temat i przedstawienia jej przed jury i publicznością. Drużyna z LO wylosowała temat „Erfindung – Wynalazek” i odniosła się do przełomowego wynalazku wszech czasów, jakim był druk J. Gutenberga. Suscy uczniowie wyróżnili się oryginalnym podejściem do tematu, świetną znajomością języka niemieckiego i literackim odwołaniem do najwybitniejszego dramatu niemieckiego „Fausta” J. W. Goethego, czym z pewnością urzekli jury.

Zwycięska drużyna najbardziej cieszyła się z nagrody głównej, jaką był voucher dla każdej osoby na dwa noclegi w sieci hoteli AO Hotel w Niemczech, Austrii i innych zakątkach Europy.

Home