Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 02 lipiec 2018 22:54

Jaki sport uprawiać

Sport to nie tylko moda, ale także dbanie o zdrowie. Już nie jest na topie wyciskanie ostatnich potów z siebie, ale raczej dbanie o kondycje, zdrowie, spotkanie z innymi na luzie.

 

Sport dla młodych

Jeśli chodzi o sporty dla osób, które jeszcze nie osiągnęły swojego docelowego wzrostu nie każda dyscyplina jest polecana. Nie mogą to być sporty gdzie używa się tylko jednej partii mięśni, może to spowodować nieproporcjonalny rozwój sylwetki. Nie oznacza to całkowitej rezygnacji. Wystarczy tylko z umiarem podejść do tego tematu i nie przesadzać z treningiem. Zawsze może nam pomóc instruktor czy trener, który w razie czego nam pomoże.

Bieganie czy pływanie

Jeśli stawiamy na popularne i dostępne sporty to który jest lepszy? Nie ma na to prostej odpowiedzi. Zależy to raczej od naszych predyspozycji, tego co bardziej nam pasuje. Warto wiedzieć, że pływanie ładnie wysmukla sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie. Przy tym ćwiczy się praktycznie każdą ich partię. Dla tych co nie przepadają za wodą można biegać, nie tylko po parku. Dużo wrażeń można znaleźć uprawiając biegi przełajowe.

Coś bardziej efektywnego

Szukając efektu wow nie powinniśmy stawiać na popularne dyscypliny. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się niszowe sporty. Chodzi w nich też o styl życia jaki rozwija się wśród tych grup. Im jest ona mniejsza tym lepsza bywa atmosfera. Takich można spotkać w takich miejscach jak wakepark czy strzelnica.

Jakie ciekawe sporty w Polsce

Nie trzeba długo szukać, do wyboru mamy:

  • łucznictwo piesze i konne(!);
  • strzelnice;
  • wakeboard;
  • biegi przełajowe z przeszkodami.

To tylko wycinek naprawdę wielkiej wyliczanki, która czeka na nas w plenerze.

Niszowe sporty

W Polsce jest właśnie to fajne, że niszowe sporty mają się całkiem dobrze i takie na przykład strzelectwo ma swoich fanów, którzy nie tylko przygarną chętnie nową owieczkę do stada. Dadzą coś więcej niż popularne masówki, które już patrzą na ludzi ze znudzeniem i traktują jak kolejne partie „mięsa”.

Kiedy jesteśmy bardzo zdeterminowani możemy sobie sami wymyślić dyscyplinę, której będziemy prekursorem. Brzmi jak legenda o Kopciuszku? Niekoniecznie. Takie coś wcale nie jest rzadkością. Właśnie w ten sposób powstał wakeboard. Zaczęło się właśnie od takich zwykłych entuzjastów, którym znudził się surfing.

Pomoc merytoryczna System Rezerwacji Wake Parków WhereToWake.com.

Źródła:

Home