Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Miesięczny koszt leasingu ciągnika siodłowego

Kiedy w grę wchodzi prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, trzeba uważnie analizować wszystkie wydatki. Jeśli na sprawne działanie biznesu wpływa posiadanie odpowiedniego pojazdu do transportu, warto wziąć pod uwagę podjęcie leasingu.

 

Na czym polega leasing?

Leasing jest formą finansowania zakupu danego towaru. Najczęściej w leasing bierze się różnego rodzaju pojazdy, od samochodów osobowych po ciągniki siodłowe. Pojęcie to można rozumieć na dwa sposoby. Jeśli chodzi o leasing operacyjny, to jest on podobny do dzierżawy, co w praktyce oznacza, że firma udostępniająca pojazd pozostaje jego właścicielem, a za jego użytkowanie pobiera stosowną opłatę. Jeśli zaś w grę wchodzi leasing finansowy, to działa on na zasadzie sprzedaży na raty.

Dobra opcja dla przedsiębiorców

Kiedy w grę wchodzi produkcja dużej ilości artykułów, które muszą zostać szybko i sprawnie rozprowadzone, nawet do niewielkich miejscowości, najlepiej jest zdecydować się na transport samochodowy. Bez względu na gabaryty rozprowadzanego towaru, najlepiej sprawdzają się samochody ciężarowe – dlatego też leasing ciągników siodłowych i naczep staje się coraz bardziej popularny.

Leasing jest korzystny dla przedsiębiorców z wielu powodów. Leasing w żaden sposób nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy, więc nie blokuje innych inwestycji, na które konieczne jest wzięcie kredytu (zresztą, sama zdolność kredytowa leasingobiorcy jest zupełnie nieważna dla leasingodawcy). Przy wzięciu pojazdu w leasing przedsiębiorca nie musi narażać się na wydatki – jedynie właściciel raczkującego biznesu będzie zobowiązany do wpłacenie jakiejś części kwoty początkowej, ale nie jest ona też wysoka. Ponadto można odliczyć od podatku ratę leasingową (traktując ją jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej). Po okresie, jaki był określony w umowie leasingowej, leasingobiorca może od leasingodawcy odkupić pojazd za ustaloną kwotę. Wszelkie informacje niezbędne przy decyzji o leasingu znajdziesz na stronie https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep

Ile to kosztuje?

Trudno jest jednoznacznie określić, jaka jest dokładna cena leasingu ciągnika siodłowego w przeliczeniu na miesiąc. Koszt leasingu zależy bowiem od wielu czynników. Jednym z ważniejszych jest długość okresu, na jaki zostaje podpisana umowa leasingowa. Pozostałe zaś dotyczą bezpośrednio przedmiotu leasingu, czyli w tym przypadku ciągnika siodłowego. To, ile leasingobiorca będzie płacił miesięcznie leasingodawcy, jest mocno uzależnione od marki i modelu samochodu, a także jego stanu technicznego. Pod uwagę bierze się rok produkcji pojazdu, przebieg i rodzaj paliwa napędowego.

Aby poznać cenę leasingu danego samochodu, mając na uwadze wszystkie powyższe czynniki, można skorzystać z kalkulatora leasingowego online, który automatycznie sprawdza jakie pojazdy mieszczą się w jakich przedziałach cenowych. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na znalezienie dokładnie takiego pojazdu, jaki chce się pozyskać na potrzeby rozwoju prowadzonego przedsiębiorstwa.

Home