Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 05 lipiec 2018 05:35

W poszukiwaniu najlepszego fitness klubu w Krakowie

Klienci mają dziś bardzo duże wymagania względem klubów fitness, gdyż ze względu na dużą rywalizację między tego typu obiektami, jest w czym wybierać. Jakie warunki powinien spełniać dobry klub fitness w Krakowie? Na co zwracać uwagę, dokonując wyboru idealnego dla siebie miejsca do ćwiczeń?

 

Najlepszy fitness klub w Krakowie

Trudno powiedzieć, który klub jest najlepszy w mieście, jednak można wskazać pewne cechy, jakie powinna posiadać dobra tego typu placówka. Należą do nich:

1. Profesjonalny personel – przed wykupieniem karnetu do klubu warto dokładnie sprawdzić, kto stanowi jego personel. Czy są to wykwalifikowani trenerzy, czy może przypadkowi studenci dorabiający po zajęciach? Wykwalifikowani pracownicy służą fachowymi poradami, z których warto korzystać podczas treningów.

2. Treningi personalne – kwestia ta jest częściowo związana z poprzednim podpunktem, gdyż nie ma sensu korzystać z treningów prowadzonych przez amatorów. Fitness klub w Krakowie powinien oferować możliwość wykupienia czasu, w którym wykwalifikowany trener poświęca się w całości tylko jednemu klientowi.

3. Wysokiej jakości urządzenia – niewątpliwie jakość urządzeń oferowanych przez dany klub jest kwestią kluczową z dwóch powodów. Po pierwsze, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, gdyż stary, zużyty sprzęt stanowi realne zagrożenie. Po drugie, najtańsze urządzenia od nieznanych producentów utrudniają treningi, ze względu na częste awarie.

4. Duży wybór urządzeń – poza jakością, istotna jest także liczba urządzeń oferowanych przez klub. Klient powinien mieć możliwość skorzystania ze strefy siłowej oraz strefy fitness. Nie bez znaczenia jest także większa liczba egzemplarzy identycznych urządzeń. Jeżeli występują pojedynczo, klient traci bowiem czas, oczekując na zwolnienie maszyny.

5. Powierzchnia klubu – co prawda znajdą się z pewnością zwolennicy niewielkich, kameralnych klubów, jednak zwykle pożądana jest maksymalnie duża powierzchnia. Gwarantuje ona większe bezpieczeństwo ćwiczeń, gdyż w ciasnej przestrzeni nie trudno o wypadek. Ponadto, w małym klubie nie sposób zmieścić wszystkie maszyny niezbędne do przeprowadzenia kompleksowego treningu.

Fitness klub i regeneracja na basenie

Powyższe warunki spełnia fitness klub w Krakowie - FitPark. Niewątpliwie jego położenie jest bardzo korzystne, ze względu na możliwość regeneracji w basenie zaraz po przebytym treningu. Klubowicze po zakończeniu ćwiczeń chętnie odpoczywają w saunie lub jacuzzi. Popularnością cieszą się również hydromasaże.

Home