Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 05 lipiec 2018 08:04

Wymiana polsko - niemiecka w Goetlu

W dniach  02. – 09. czerwca 2018 w ramach realizowanego projektu „Jak utrwalać i rozwijać polsko-niemieckie partnerstwo szkół” miała miejsce WYMIANA MŁODZIEŻY POMIĘDZY SZKOŁAMI PARTNERSKIMI: ZESPÓŁ SZKÓŁ im. W. Goetla w SUCHEJ BESKIDZKIEJ oraz BERUFSBILDENDE SCHULE w RODALBEN (Niemcy).

Pobyt ten był efektem wieloletniej współpracy i przyjaźni obu szkół, a swoją kontynuację będzie mieć we wrześniu 2018.

Tygodniowa wizyta 12 uczniów i 3 opiekunów w szkole partnerskiej BBS Rodalben w Niemczech obfitowała w różne atrakcje i ciekawe punkty programu. Niemieccy gospodarze okazali wiele serdeczności i gościnności angażując w przygotowanie pobytu nie tylko uczniów, ale także władze szkoły i miasta (starosta, burmistrz, dyrektor szkoły, inni nauczyciele).

Polscy uczniowie i opiekunowie podczas pobytu mogli poznać region, w którym mieszkają ich niemieccy partnerzy (land Rheinland-Pfalz i powiat Südwestpfalz), obserwować codzienne życie swoich rówieśników oraz typowe dla tego regionu: rozrywki, aktywności sportowe i specjały kulinarne. Zwiedzali też szkołę; miasteczka Rodalben i Annweiler, pobliskie zakłady produkcyjne; brali udział w imprezach kulturalnych, pieszych wędrówkach, uczestniczyli w wycieczce do Francji.

Ważnym elementem pobytu była międzykulturowa integracja młodzieży, wzajemne poznanie się i wymiana doświadczeń (uczniów i nauczycieli).

Cykliczne wyjazdy zagraniczne umożliwiają uczniom ZS im. W. Goetla poszerzenie własnych perspektyw oraz motywują ich do rozwijania kompetencji językowych.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu:

- PNWM POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY

- uczniów i ich rodziców

- Starostwa Powiatowego

- Rady Rodziców

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home