Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 lipiec 2018 21:47

Jak dbać o ogród latem?

Lato to czas, kiedy ogród dostarcza nam najwięcej przyjemności i najwięcej pracy. Aby był piękny i służył wypoczynkowi, musi być zadbany. O czym nie możemy zapominać, aby otoczenie naszego domu było perfekcyjne?

 

Koszenie trawy

Każdy posiadacz ogrodu marzy o idealnie równej, zwartej murawie przypominającej dywan. Uzyskanie takiego efektu, wymaga przede wszystkim regularnego koszenia, najlepiej raz w tygodniu. Co prawda trawa najintensywniej rośnie wiosną, ale systematyczne jej skracanie latem zapobiega tworzeniu się kwiatostanów, co mocno spowalnia rozrost trawy. Poza tym niższa trawa jest mniej narażona na wysychanie. Bardzo ważne jest także to, aby nasza kosiarka miała ostre noże. Tępe uszkadzają trawę, wyszarpując ją z korzeniami. Latem nie możemy zapomnieć także o nawożeniu. W tym czasie dostarczmy trawie takich składników jak: azot, fosfor, siarka, potas czy bor. Pamiętajmy jednak, że nawóz zawsze rozsypujemy na suchą, świeżo skoszoną trawę, a następnie obficie podlewamy.

Usuwanie chwastów

Latem obficie rosną nie tylko warzywa i rośliny ozdobne, ale niestety także chwasty. Aby nie przeszkadzały w prawidłowym wzroście naszych roślin, musimy je systematycznie usuwać. W warzywniku najlepiej robić to mechanicznie. Proces ten jest żmudy, ale regularne wyrywanie chwastów przynosi dobre efekty. Poza tym, mamy gwarancję, że nasze warzywa i owoce są naprawdę wolne od chemii. W części ozdobnej ogrodu możemy pokusić się o użycie środków chwastobójczych. Przed ich użyciem należy jednak dokładnie przeczytać informację na opakowaniu. Wziąć pod uwagę należy także fakt, że opryski mogą być niebezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Szeroki wachlarz produktów do pielęgnacji ogrodu znajdziesz pod tym adresem www: https://hurtownia-ogrodnicza.eu/kategoria/narzedzia/

Podlewanie

Wysokie temperatury i mocne słońce sprawiają, że gleba szybko wysycha. Aby nasze rośliny pozostały zdrowe i obficie rosły w okresach suchych, należy systematycznie dostarczać im wody. Podlewanie przyniesie jednak dobre efekty tylko wtedy, kiedy przeprowadzone będzie umiejętnie. Nie można podlewać roślin w ciągu dnia, kiedy temperatura jest wysoka. Najlepiej robić to wieczorem lub rano. Wodę lejemy bezpośrednio do gruntu. Zroszone liście mogą bowiem zostać porażone przez słońce, jeśli podlewamy rano, lub zostać zaatakowane przez grzyby, jeśli podlewamy wieczorem.

Home