Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 11 lipiec 2018 21:55

Pasję ma się we krwi – wywiad z Natalią Kruźlak, wykonawczynią piosenki „Tu i teraz”

Pasję ma się we krwi – wywiad z Natalią Kruźlak, wykonawczynią piosenki „Tu i teraz” Print Screen youtube.pl

Marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia. Taką dewizą kieruje się każdy, kto chce w życiu wiele osiągnąć. Do tego grona z pewnością należy młoda wiekiem, ale dojrzała duchem wokalistka z Jachówki, Natalia Kruźlak. Choć na muzycznej ścieżce stawia pierwsze kroki, ma już wielu fanów. Tylko nam wykonawczyni piosenki „Tu i teraz” zdradza dlaczego śpiewa i jakie są jej marzenia.

 

Joanna Kosman: Uczyłaś się śpiewu profesjonalnie czy jesteś samoukiem?

Natalia Kruźlak: Ukończyłam I stopień Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec, śpiewałam też w szkolnym chórze. Od kilku lat pracuję ze Staszkiem Głowaczem, który pomaga mi również w doborze repertuaru. Spotykamy się raz w tygodniu i zgłębiamy tajniki sztuki wokalnej.

Ile miałaś lat kiedy po raz pierwszy wystąpiłaś publicznie? Pamiętasz ten moment?

Szczerze mówiąc, nie pamiętam, ale moja mama twierdzi że śpiewam już od kołyski i ja jej wierzę! (śmiech)

Od zawsze wiedziałaś że chcesz śpiewać, czy odkryłaś to dopiero po jakimś czasie?

Tego się nie odkrywa, to się ma we krwi. Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego. Śpiewanie to nie tylko moje hobby, to moje całe życie.

Jak udało ci się nagrać pierwszy utwór? Spędzałaś w studiu dużo czasu?

Tu znowu muszę wrócić do mojego mentora, czyli Staszka Głowacza. To on napisał tekst do mojego pierwszego utworu. Skontaktował mnie z kompozytorem i aranżerem, Krzysztofem Maciejowskim i razem wyprodukowali „Tu i teraz”, którym jestem zachwycona. W studiu spędziłam kilka godzin, ale to było bardzo emocjonujące doświadczenie. Mam nadzieje na dalszy ciąg udanej współpracy.

Czy trudno jest pogodzić naukę, pasję i codzienne obowiązki?

Jeżeli się ma super managera (myślę tutaj o mojej mamie), to pogodzenie tych czynności nie jest takie trudne.                                                                                                                                                                            

Planujesz nagrać płytę?

To moje wielkie marzenie! Niebawem nagrywam swój drugi utwór, tej samej spółki kompozytorskiej i myślimy o nagraniu całej płyty, ale niestety ze względów finansowych będzie to rozciągnięte w czasie. Myślę, że będę się mogła nią pochwalić w dniu osiemnastych urodzin.

Czy próbowałaś też sama pisać teksty i nagrywać muzykę?

Tak, ale doszłam do wniosku, że chyba jest jeszcze za wcześnie. Inni kompozytorzy robią to lepiej, więc dlaczego nie skorzystać z ich fachowej pomocy. Miałam to szczęście, że znalazłam ich wokół siebie.

Spotykasz się ze stwierdzeniem, że jesteś za młoda na karierę w branży muzycznej?

Wiek jest w muzyce zupełnie nie jest istotny. Ważna jest świadomość śpiewania. Wydaje mi się, że ją posiadam i staram się ją stale rozwijać.

Swoją zawodową przyszłość wiążesz z muzyką czy masz już jakieś inne plany?

Zdecydowanie tak, chociaż wiem, że powinnam pomyśleć o wyjściu awaryjnym, na wypadek, gdyby….. Nie dokończę tego zdania, żeby nie zapeszyć!

Czego można ci życzyć?

Hmm…… myślę, że wytrwałości w dążeniu do celu i fantastycznych ludzi na mojej muzycznej drodze!

Pierwszą piosenkę Natalii Kruźlak „Tu i teraz” można znaleźć w serwisie YouTube, gdzie ma już prawie 2 tysiące wyświetleń.

 

asdasdasdasdas
Home