Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 25 lipiec 2018 08:24

Osieleckie głosy wybrzmiały w Toskanii

W dniach 19-21.07 Gminny Chór "Vox Altisono” z Osielca koncertował w Toskanii, uczestnicząc w 10. edycji "Toscana International Festival of Choirs and Orchestras".

Występy chórów i orkiestr z 15 krajów odbywały się w pięknych zabytkowych wnętrzach Term Tettuccio i Excelsior w Montecatini Terme. Głównym celem spotkania była promocja regionów i krajów, wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim była to niezwykła muzyczna przygoda. Każdy zespół prezentował swój repertuar w czasie wieczornych koncertów oraz podczas parady, która zgromadziła wszystkich artystów na głównej ulicy miasta.

Uwieńczeniem pochodu były prezentacje grup na przepięknym dziedzińcu Term Tettuccio. 
Wśród 18 zespołów znaleźli się między innymi przedstawiciele Chin, Izraela czy Irlandii. W wielu zakątkach miasta do późnych godzin nocnych można było usłyszeć śpiew i muzykę. Chórzystki z Osielca zaśpiewały także w kościele św. Michała we Florencji, zwiedziły Montecatini Alto oraz Pizę.

 

Home