Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 27 lipiec 2018 07:57

Wybierasz się samochodem na wakacje? Przeczytaj ten artykuł

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, zapakowujemy swoje samochody bagażami i wyruszamy w podróż. Dla każdego taka wycieczka oznacza co innego. Niektórzy decydują się na przejazd przez kontynent, inni natomiast obierają sobie cel i tam rozkoszują się urokami wolnych dni. Niezależnie od tego, w jaki sposób Ty chcesz spędzić swoje wakacje, jeśli wybierasz się na nie samochodem, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Jakich? O tym poniżej.

 

Jazda samochodem w obcym kraju

Wybierając się na wakacje samochodem musisz pamiętać, że będą Cię obejmować prawa ruchu drogowego, które obowiązują w danym kraju. Policjant nie odpuści Ci ze względu na to, że jesteś turystą. Jeśli stwierdzi, że poruszając się pod drodze stwarzasz zagrożenie dla ruchu, nie obędzie się bez kary. A musisz pamiętać o tym, że w wielu zachodnich krajach, kary za przekroczenie prędkości, czy nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego są o wiele bardziej dotkliwe niż w Polsce. Jedziesz za granicę? Koniecznie zapoznaj się z tamtejszymi przepisami!

Ubezpieczenie

Jest to oczywiste, że wybierając się w podróż samochodem - tym bardziej za granicę - powinieneś się ubezpieczyć. Jeśli nie chcesz swoich wolnych dni spędzić dla przykładu w belgijskim więzieniu, to ubezpieczenie jest tym, o co powinieneś zadbać jeszcze przed wyjazdem. Zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnego ubezpieczyciela dokładnie sprawdź, co obejmuje dany pakiet i upewnij się, że zawarte jest w nim ubezpieczenie na jazdę samochodem w konkretnym kraju, do którego się wybierasz. Zweryfikuj również na jakiego rodzaju pomoc możesz liczyć w razie kłopotów.

Zapewne nie chcesz, aby Twoja wycieczka autem na wakacje skończyła się na tym, że będziesz maszerować z torbami przerzuconymi przez ramię przez pustą drogę, ponieważ Twój samochód odmówił Ci posłuszeństwa. Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel pomoże Ci w razie awarii samochodu i co obejmie jego pomoc. Czy pomoże w holowaniu samochodu? Czy zapewni samochód zastępczy (np. z najbliższej wypożyczalni)? Czy pokryje koszty naprawy?

A może lepiej zdecydować się na wynajem samochodu?

Jest bardzo dużo kwestii, o których można zapomnieć decydują się na wyjazd własnym samochodem na wakacje. Począwszy od ubezpieczenia, po właściwe wyposażenie, a na odpowiednim zestawie części zapasowych skończywszy. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej. Poruszając się po drodze własnym autem możemy narazić się nawet na większe koszty związane z załatwieniem wszystkich potrzebnych formalności. A jeszcze przecież trzeba mieć czas, aby to wszystko "dopiąć".

Alternatywą dla podróży na wakacje własnym samochodem jest wynajem z wypożyczalni samochodów. Wypożyczalnia samochodów pozwoli Ci poruszać się komfortowo i wygodnie w wybranym mieście i okolicach Twojej destynacji. A co najważniejsze nie będziesz musiał martwić się żadnymi formalnościami.

A jeśli jesteś fanem ekologicznych rozwiązań przyjrzyj się ofercie wypożyczalni Z Krakowa http://wynajem-samochodow-krakow.com.pl/ . Tego rodzaju wypożyczalnia samochodu pozwoli Ci na wynajęcie również aut hybrydowych.

Home