Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 27 lipiec 2018 23:07

Jak wygląda lot widokowy śmigłowcem?

Wynajem śmigłowca lub helikoptera na cele prywatne, związane z rozrywką lub rekreacją, nie jest w obecnych czasach czynnością tak abstrakcyjną, jak miało to miejsce jeszcze dobrych kilka lat temu. Usługa, która w świadomości wielu osób w dalszym ciągu stanowi przejaw zbytkowności oraz luksusu, coraz częściej zamawiana jest także przez osoby mniej majętne, które pragną spróbować w życiu czegoś nowego oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Koszty, jakie związane są z zakupem lotu widokowego śmigłowcem, nie są zresztą tak wielkie, aby na taką odskocznię od codziennego życia nie mogłyby sobie pozwolić nawet osoby uzyskujące zarobki oscylujące w okolicach przeciętnego wynagrodzenia w kraju.

 

Wzrost popularności tej usługi pociąga zresztą postępujący spadek ceny, po uiszczeniu której możliwe jest odbycie indywidualnego lotu. Popularyzacji tej formy spędzania wolnego czasu sprzyja też pojawianie się coraz to większej ilości przedsiębiorców, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmują się kompleksową organizacją lotów widokowych, zapewniając zarówno sprzęt przeznaczony do lotu (śmigłowiec, helikopter), jak i odpowiedni personel w postaci pilota oraz obsługi lotu.

Jak wygląda lot widokowy śmigłowcem? Wszystko zależy od tego, jaki wariant usługi wybierzemy oraz kto będzie jej organizatorem. Wybierać możemy pomiędzy wieloma rodzajami usług, które różnić się będą znacznie zarówno co do czasu trwania lotu (możliwe są loty trwające od kilku minut, do nawet kilku godzin), sprzętu, który będzie wykorzystywany jako statek powietrzny, jak również scenerii, w której odbywać się będzie podróż. Większość firm zajmujących się organizacją lotów widokowych oferuje gotowe pakiety zawierające najpopularniejsze propozycje. Nie oznacza to jednak, aby niemożliwym było odbycie lotu widokowego według własnych, indywidualnych preferencji. W większości przypadków możliwe jest uzgodnienie z organizatorem większych lub mniejszych odstępstw od oferowanych standardowo lotów, dzięki czemu dostosować możemy je do własnych życzeń i oczekiwań.

Lot widokowy śmigłowcem odbyć można w zasadzie w każdej części kraju. Nie ma najmniejszych przeszkód ku temu, aby zorganizować go zarówno na terenach nadmorskich, w centralnej Polsce, jak i w terenach wysokogórskich. Oczywiście, w każdym przypadku o możliwości wykonania lotu decydować będą panujące na danym terenie warunki atmosferyczne, które w niektórych przypadkach uniemożliwiać będą bezpieczne wykonanie lotu. O wyborze scenerii, w której odbywać będziemy lot, decydować możemy samodzielnie, przy uwzględnieniu tego, jakie widoki najbardziej będą nas pasjonować. Większość osób zamawiających loty widokowe helikopterem decyduje się na ich przeprowadzenie w przestrzeni powietrznej ponad dużymi miastami (co pozwala uchwycić panoramę miasta oraz ciekawe obiekty architektoniczne) lub też w okolicach terenów górzystych lub cechujących się zróżnicowanym pokryciem terytorialnym. Różnorodność formacji, które spotkać można na terytorium kraju, pozwala uczynić każdy lot wyjątkowym i wartym zapamiętania.

Więcej na: helipoland.com

Home