Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 sierpień 2018 22:20

Festyn parafialny w Skawicy – bawimy się i pomagamy!

Niedzielne popołudnie w Skawicy będzie czasem rodzinnej zabawy. Wszystko za sprawą festynu parafialnego, licznych atrakcji dla najmłodszych i występów artystycznych. Zabawę rozpoczynamy o 17:00.

 

Festyn parafialny w Skawicy to idealny sposób na to, aby spędzić czas z najbliższymi, ale i pomóc tym, którzy tego potrzebują. Podczas wydarzenia organizowana jest bowiem akcja charytatywna na rzecz Leny Trybały (Bartniczak), która walczy o nowe życie. Takie, w którym będzie mogła pójść o własnych siłach tam, gdzie tylko zapragnie. 

Rodzinne spotkanie w Skawicy

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć się do akcji, a także spędzić miłe popołudnie zapraszamy na plac św. Jana Pawła II w Skawicy, gdzie o godzinie 17:00 zagra Orkiestra Dęta, a tuż po niej będzie miał miejsce koncert zespołu Talitha Kum, który tworzą niezwykle utalentowani młodzi ludzie. To dzięki nim czeka nas wspaniała uczta muzyczna i mnóstwo radości. 

Wieczór zakończy się tańcami integracyjnymi i apelem jasnogórskim. W trakcie wydarzenia odbędą się również liczne konkursy z nagrodami. Będą w nich mogli wziąć udział wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli. Poza tym na przybyłych gości czekać też będą atrakcje dla najmłodszych i smakołyki, które na tę okazję przygotuje Stowarzyszenie „Nasza Skawica” oraz Rada Sołecka Skawica i Rada Sołecka Sucha Góra. 

Wspólnie można więcej!

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję ku temu, aby wesprzeć Lenę Trybałę (Bratniczak) – młodą mężatkę, która nieustannie walczy o swoje marzenia. Jedno z nich udało jej się spełnić, wyszła za mąż za mężczyznę, który każdego dnia pomaga jej zwalczać słabości. Spełnienie kolejnego marzenia nie jest jednak proste.

Lena Trybała (Bartniczak), mieszkanka Skawicy, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, za sprawą którego ma ogromne trudności z poruszaniem się. Właściwie robi to wyłącznie z pomocą drugiej osoby lub na wózku. Nie jest nawet w stanie sama wyjść z domu. Przez lata brakowało jej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacji. Dziś, mając 31 lat, stanęła przed wielką szansą na normalne życie i spełnianie kolejnych marzeń. Dlaczego walczy? Za namową męża Marka pojechała na konsultację do doktora Paley’a. Tam okazało się, że ma szansę na to, aby odzyskać sprawność i stać się niezależną. Lena została zakwalifikowana na operację w Instytucie dr. Paley’a. Właściwie będzie to seria czterech zabiegów, łącznie z wymianą biodra i prostowaniem nóg. Coś tak odległego w końcu stało się możliwe! Nie uda się tego jednak dokonać bez odpowiedniej kwoty. Operacje zostały wycenione na ponad 700 000 zł. - Nigdy o nic nie prosiłam, starałam się radzić sobie sama, chociaż zazwyczaj wiatr wiał mi prosto w twarz. Ale tym razem los się do mnie uśmiechnął, mam szansę, a to więcej, niż miałam w całym życiu! Muszę do końca wierzyć, że się uda – podkreśla Lena. Bez tej operacji i odpowiednich rehabilitacji jej problemy z poruszaniem się będą się tylko pogłębiać. 

 

Jak mogę pomóc?

Pomóc Lenie można na wiele sposobów. Poprzez wpłaty na jej rzecz za pośrednictwem takich portali jak siepomaga.pl, bezpośrednie wpłaty na konto czy SMS-y. 

Zapraszamy również na Festyn parafialny w Skawicy, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o Lenie, a także wesprzeć ją w drodze po marzenia.

Tych, którzy już teraz chcieliby pomóc zachęcamy do zapoznania się z jej historią na stronie: https://www.siepomaga.pl/lena-bartniczak, a także wysyłki SMS-ów o treści S8167 na numer 72365 (Koszt 2,46 brutto z VAT). Można także dokonać bezpośredniego przelewu na rachunek Leny Bartniczak w Banku Spółdzielczym w Jordanowie (oddział w Makowie Podhalańskim) nr: 66 8799 0001 0017 0102 6488 0001.

asdasdasdasdas
Home