Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 25 marzec 2020 17:36

Dwie osoby w stanie ciężkim, większość w dobrym (AKTUALIZACJA)

Dwie osoby w stanie ciężkim, większość w dobrym (AKTUALIZACJA) Foto: Pixabay

Dziś w Małopolsce nie przybywa już tak dużo nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, jak w ciągu ostatnich dni. Do tej pory ujawniono tylko 3. Wykrytych wczoraj przypadków było 16. 

 

W sumie osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem jest obecnie w naszym województwie 52. Najmłodsza ma 12 lat, a najstarsza 74 lata. Dwadzieścioro zakażonych jest mieszkańcami Krakowa, pięcioro powiatu nowosądeckiego. Po cztery osoby są z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po trzy z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po dwie z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po jednej z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego. Ponadto jeden pacjent pochodzi z innego województwa, ale koronawirusa wykryto u niego, gdy przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdroju, a teraz jest hospitalizowany w Krakowie.

Część zakażonych osób pozostaje w izolacji domowej, ponieważ nie wykazuje żadnych objawów chorobowych lub są one bardzo łagodne. Pierwszy pacjent, u którego potwierdzono zakażenie, przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali pozostają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego, który również znajduje się w stolicy Małopolski. Większość hospitalizowanych czuje się dość dobrze. Stan dwóch osób określa się jako ciężki stabilny.

W pierwszych wykrytych przypadkach źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, w Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii oraz Finlandii) lub kontakt z kimś, kto wrócił z jednego z tych krajów. Teraz już się zdarza, że koronawirusa rozsiewają ludzie, którzy ani nie wyjeżdżali z kraju, ani nie mieli styczności z osobami wracającymi z zagranicy.

Do tej pory w Małopolsce przeprowadzono niespełna 1300 testów na obecność koronawirusa. W laboratorium Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II od 12 do 24 marca wykonano ich 854. Badania prowadzi też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 24 marca wykonano tam 407 testów.

 

 

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeKoronawirus COVID-19Dwie osoby w stanie ciężkim, większość w dobrym (AKTUALIZACJA)