Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 26 marzec 2020 09:19

63 potwierdzone przypadki koronawirusa w Małopolsce (AKTUALIZACJA)

63 potwierdzone przypadki koronawirusa w Małopolsce (AKTUALIZACJA) Foto: Pixabay

W Małopolsce są już 63 osoby, u których test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Od czasu, gdy wczoraj podawaliśmy ostatnią informację na ten temat, przybyło 11 nowych przypadków.

 

Dwie z tych osób to mieszkańcy powiatu wielickiego – kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna. Ich stan określany jest jako stabilny. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem także u dwu kobiet z powiatów wadowickiego i tarnowskiego, które czują się dość dobrze. Są również trzy pacjentki ze stolicy Małopolski - dwie w wieku średnim i jedna starsza. Wszystkie te osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Kolejne osoby to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa i jeden z powiatu oświęcimskiego. Dwóch z nich pozostanie w izolacji domowej, dwaj leżą w krakowskich szpitalach.  

Jak na razie, potwierdzonych przypadków nie ma wśród osób z powiatu suskiego i graniczącego z nim żywieckiego. Są natomiast w innych ościennych powiatach - nie tylko wadowickim, ale również myślenickim i nowotarskim.

 

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-1963 potwierdzone przypadki koronawirusa w Małopolsce (AKTUALIZACJA)