Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 30 marzec 2020 17:55

SOR w Wadowicach nieczynny. Powód? Podejrzenie koronawirusa

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wadowicach Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wadowicach Foto: Edyta Łepkowska

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wadowicach pojawił się dzisiaj (30 marca) pacjent, który ma objawy pozwalające przypuszczać, że jest zakażony koronawirusem. Pobrano od niego materiał do testu, a SOR został zamknięty do czasu wyjaśnienia sytuacji.

 

Osoby wymagające pilnej pomocy, które tam się zgłaszają, są z konieczności kierowane do innych szpitali. - Pacjent przebywa w izolacji. Pobrano od niego materiał do badań i teraz czekamy na wyniki. Jednocześnie na całym oddziale zastosowano procedurę bezpieczeństwa na wypadek, gdyby wynik testu okazał się pozytywny. Zamknięcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma zabezpieczyć przed ewentualnym zakażeniem innych pracowników i pacjentów szpitala – powiedziała portalowi Wadowice24.pl wicestarosta Beata Smolec.

Personel, który miał kontakt z pacjentem, również został poddany izolacji. Jeśli wynik testu na obecność koronawirusa okaże się pozytywny, SOR będzie trzeba gruntownie zdezynfekować.

 

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19SOR w Wadowicach nieczynny. Powód? Podejrzenie koronawirusa