Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 31 marzec 2020 18:06

Najmłodsza zakażona osoba to niemowlę

Napisane przez
Najmłodsza zakażona osoba to niemowlę Foto: Pixabay

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 w Małopolsce zmieniają się po kilka razy dziennie. Dopiero co podawaliśmy, że najmłodsza zakażona koronawirusem osoba w naszym województwie ma 12 lat, a najstarsza 83. Dziś najmłodsza ma zaledwie 8 miesięcy, zaś najstarsza – 91 lat.

 

Największą grupę stanowią osoby w przedziale wiekowym od 41 do 50 lat (46 pacjentów), a także od 51 do 60 lat (37 pacjentów). Jak na razie, nie ma jeszcze informacji o tym, by wśród 192 zakażonych osób byli jacyś ozdrowieńcy, czyli ludzie, którzy nie mają już objawów chorobowych, ale mogą jeszcze zarażać. Stan 7 pacjentów jest ciężki, większość jednak czuje się dość dobrze. Zmarł jeden z chorych, 89-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego.

Wśród zakażonych dominują mieszkańcy Krakowa (65 osób), powiatu wielickiego (35 osób) i powiatu krakowskiego (16 osób). Jedyne powiaty, w których dotąd u nikogo nie wykryto koronawirusa to suski, miechowski i tatrzański.

Część osób zakaziła się, przebywając za granicą: we Włoszech, w Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii, Niemczech oraz w Meksyku. Inni złapali koronawirusa od nich lub od ludzi, którzy zarazili się już w naszym kraju. Ale są też przypadki, w których nie sposób wskazać źródła zakażenia. Mógł nim być przypadkowy kontakt w sklepie, komunikacji publicznej czy na spacerze.

 

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19Najmłodsza zakażona osoba to niemowlę