Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 kwiecień 2020 19:18

W Małopolsce zmarł kolejny chory na COVID-19

W Małopolsce doszło do kolejnej śmierci, której przyczyną była choroba COVID-19. Zmarł 56-letni mężczyzna, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

 

 

Nie podano, skąd pochodził, ani czy cierpiał na inne choroby. Coraz trudniej jest uzyskać szczegółowe wiadomości na temat rozwoju pandemii koronawirusa – zwłaszcza z podziałem na powiaty. Obecnie wiadomo jedynie, że w Małopolsce są 223 potwierdzone przypadki zakażenia. Nie udało nam się uzyskać informacji, skąd są pacjenci, u których dzisiaj test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik. 

Do tej pory dokładne wiadomości na ten temat przekazywał Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Dziś jednak jego przedstawiciele zakomunikowali, że byli tylko pośrednikami w pozyskiwaniu danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Wobec coraz większej liczby przypadków potrzebne jest skrócenie tej ścieżki – stwierdzili. Problem polega na tym, że WSSE nie kwapi się do udzielania mediom tak szczegółowych informacji, jakie przekazywała do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzisiaj nie udało nam się ich uzyskać. Dlatego nie możemy na razie napisać, z których powiatów są pacjenci, u których wykryto dziś zakażenie. 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeKoronawirus COVID-19W Małopolsce zmarł kolejny chory na COVID-19