Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 13 maj 2020 10:08

Po raz kolejny więcej wyleczonych niż zakażonych

Dziś po raz kolejny mamy do przekazania pozytywne informacje na temat epidemii koronawirusa w Małopolsce. W ciągu minionej doby znowu przybyło znacznie więcej osób wyleczonych z COVID-19, niż nowych przypadków zakażenia.

 

Liczba wykonanych w województwie małopolskiem testów na obecność koronawirusa wyniosła w tym czasie 1831 (w ciągu wcześniejszej doby było ich 2133), ale tylko u 5 przebadanych osób wynik okazał się dodatni. Przez ostatnie 24 godziny 22 pacjentów uznano za wyleczonych. W sumie ludzi, którzy wyzdrowieli, jest już w Małopolsce 474 (na 1077 przypadków zakażenia).

W powiecie suskim nie przybyło ani ozdrowieńców, ani zakażonych. Od początku epidemii wykryto koronawirusa u 32 mieszkańców tego terenu. Dotychczas wyzdrowiało 17 z nich. Przypadki zakażenia potwierdzono w Suchej Beskidzkiej (4) oraz gminach: Zawoja (19), Stryszawa (5), Maków Podhalański (3), Jordanów (1). Z koronawirusem nadal zmaga się 11 pacjentów z gminy Zawoja, 2 z gminy Stryszawa oraz po jednym z gmin Maków Podhalański i Jordanów.

Obecnie na terenie powiatu suskiego kwarantanną objętych jest 157 osób.

 

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19Po raz kolejny więcej wyleczonych niż zakażonych