Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 15 maj 2020 11:46

COVID-19 - aktualna sytuacja w województwie i powiecie

W Małopolsce jest już 528 ozdrowieńców, na 1113 pacjentów, u których od początku epidemii wykryto koronawirusa. Od wczorajszego wieczora przybyły dwie osoby, którym udało się wygrać walkę z chorobą – kobieta w sile wieku z powiatu limanowskiego i starszy mężczyzna z Nowego Sącza.

 

Są też nowi zakażeni, na szczęście nie ma ich zbyt wielu. To trzy kobiety i dwóch mężczyzn, w wieku od 26 do 60 lat, z Tarnowa oraz powiatów: dąbrowskiego, myślenickiego, chrzanowskiego i nowotarskiego.

Na terenie naszego powiatu sytuacja jest taka sama, jak wczoraj wieczorem. Dotychczas zakażenie koronawirusem potwierdzono u 35 osób, mieszkańców Suchej Beskidzkiej (4) i gmin: Zawoja (19), Stryszawa (8), Maków Podhalański (3) oraz Jordanów (1). Do tej pory wyzdrowiało 22 pacjentów: wszyscy ze stolicy powiatu, 13 z gminy Zawoja, 3 z gminy Stryszawa i 2 gminy Maków Podhalański. 4 zakażone osoby przebywają w szpitalach, a 9 w izolacji domowej lub instytucjonalnej. 142 mieszkańców powiatu przechodzi kwarantannę.

 

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19COVID-19 - aktualna sytuacja w województwie i powiecie