Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 18 maj 2020 09:34

Dziesięć osób wyzdrowiało, jedna zmarła

W ciągu minionej doby w Małopolsce wykryto tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W tym samym czasie 10 osób dowiedziało się, że są już zdrowe. Niestety jest też zła wiadomość – z powodu COVID-19 zmarł kolejny pacjent.

  

Mężczyzna, który przegrał walkę z chorobą to 66-letni krakowianin, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną jego śmierci była choroba COVID-19. Od początku epidemii w województwie wykryto koronawirusa u 1129 osób, z których 576 jest już wyleczonych. Na COVID-19 zmarło 39 pacjentów.

W powiecie suskim sytuacja epidemiologiczna nie zmieniła się od sobotniego wieczoru. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 37 mieszkańców naszego terenu – 19 z gminy Zawoja, 9 z gminy Stryszawa, 4 z Suchej Beskidzkiej, 3 z gminy Maków Podhalański i po jednym z gmin Jordanów oraz Bystra-Sidzina. Dotychczas wyzdrowiało 23 z tych pacjentów: 14 z gminy Zawoja, wszyscy z Suchej Beskidzkiej, 3 z gminy Stryszawa i 2 z gminy Maków Podhalański.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeKoronawirus COVID-19Dziesięć osób wyzdrowiało, jedna zmarła