Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 20 maj 2020 10:19

Czterdziesta osoba z Małopolski zmarła na COVID-19

Choć w ciągu ostatniej doby w Małopolsce wykonano 2 027 testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, zakażenie potwierdzono u zaledwie 4 osób (od czasu naszej wieczornej informacji na ten temat przybyły dwie nowe). Natomiast ozdrowieńców pojawia się coraz więcej.

 

W całym województwie jest już 629 pacjentów, którzy pokonali koronawirusa (z 1150 zakażonych). Niestety wzrosła też ilość zgonów spowodowanych COVID-19. Obecnie jest ich już 40. Osoba, która w ostatnich godzinach przegrała walkę z chorobą, to 86-letnia kobieta z powiatu oświęcimskiego, która zmarła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Pacjentka miała choroby współistniejące, ale potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Jeśli chodzi o mieszkańców powiatu suskiego, zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 42 osób, z których 26 już wyzdrowiało. Tylko jedna przebywa w szpitalu. Oto zestawienie pokazujące, ile osób zmagało się z SARS-CoV-2 w poszczególnych gminach i ile z nich pokonało już wirusa:

gmina Zawoja – 19 zakażonych, w tym 16 wyleczonych

gmina Stryszawa – 14 zakażonych, w tym 3 wyleczonych

Sucha Beskidzka – 4 zakażonych, wszyscy już wyleczeni

gmina Maków Podhalański – 3 zakażonych, wszyscy wyleczeni

gmina Jordanów – 1 zakażony

gmina Bystra-Sidzina - 1 zakażony.

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19Czterdziesta osoba z Małopolski zmarła na COVID-19