Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 30 czerwiec 2020 10:18

Powiat suski zdrowieje, Małopolska - niekoniecznie

Powiat suski zdrowieje, Małopolska - niekoniecznie Foto: Pexels

Tym razem informacje z pola walki z koronawirusem są dobre dla mieszkańców powiatu suskiego, ale znacznie gorsze dla całej Małopolski. W innych częściach województwa przybywa więcej zarażonych niż ozdrowieńców. Jednak na naszym terenie nadal nie ma nowych przypadków zakażenia, natomiast 12 osób zostało uznanych w ciągu ostatniej doby za wyleczone.

 

Obecnie w powiecie suskim, na 194 pacjentów, którzy od początku epidemii złapali koronawirusa, 102 jest już zdrowych. Nowi ozdrowieńcy są mieszkańcami gmin: Jordanów (4 osoby), Maków Podhalański (2 osoby, w tym jedna z miasta), Stryszawa (3) oraz Zawoja (3). 13 zakażonych jest hospitalizowanych, a 79 przebywa w izolacji. Oto sytuacja z podziałem na gminy:

gmina Zawoja – 31 zakażonych, w tym 24 wyleczonych                                                

Sucha Beskidzka – 13 zakażonych, w tym 7 wyleczonych

gmina Stryszawa – 53 zakażonych, w tym 32 wyleczonych   

miasto Maków Podhalański - 20 zakażonych, w tym 8 wyleczonych

gmina Maków Podhalański – 28 zakażonych, w tym 13 wyleczonych 

miasto Jordanów – 3 zakażonych

gmina Jordanów – 26 zakażonych, w tym 10 wyleczonych

gmina Bystra-Sidzina - 6 zakażonych, w tym 3 wyleczonych 

gmina Budzów - 14 zakażonych, w tym 5 wyleczonych.

W całej Małopolsce sytuacja epidemiologiczna wydaje się pogarszać. W ciągu minionych 24 godzin koronawirusa wykryto u 44 mieszkańców województwa. To 20 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 2 do 86 lat. Największa część nowych zakażonych (23 osoby) to ludzie z powiatu nowosądeckiego, gdzie duże ognisko zakażenia powstało na weselu, które odbyło się w Boże Ciało. Ale koronawirusa ujawniono również u mieszkańców Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, myślenickiego, gorlickiego, oświęcimskiego, nowotarskiego i limanowskiego. Nowych ozdrowieńców, nie licząc tych z powiatu suskiego, jest natomiast tylko 15. W sumie od początku epidemii zraziło się 1745 osób, z których 1222 do tej pory wyzdrowiało. Liczba aktywnych zakażeń wzrosła do 474 (wczoraj było ich 457).

 

 

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeKoronawirus COVID-19Powiat suski zdrowieje, Małopolska - niekoniecznie