Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 07 lipiec 2020 11:09

Siedmioro nowych ozdrowieńców w powiecie suskim

Napisane przez

Znowu przybyło ozdrowieńców w powiecie suskim. Na 194 pacjentów, którzy od początku epidemii ulegli zakażeniu, 131 uznano do tej pory za wyleczonych. W ciągu ostatniej doby 7 osób dowiedziało się, że wygrało już walkę z koronawirusem.

 

Nowi ozdrowieńcy to w większości mieszkańcy gminy Stryszawa. Dwie osoby są z Makowa Podhalańskiego, a jedna z Budzowa. Z 63 pacjentów, którzy jeszcze nie wyzdrowieli, 10 jest hospitalizowanych, a 53 przebywa w izolacji. Oto dane liczbowe z podziałem na gminy:

gmina Zawoja – 31 zakażonych, w tym 25 wyleczonych                                                

Sucha Beskidzka – 13 zakażonych, w tym 10 wyleczonych

gmina Stryszawa – 53 zakażonych, w tym 40 wyleczonych   

miasto Maków Podhalański - 20 zakażonych, w tym 14 wyleczonych

gmina Maków Podhalański – 28 zakażonych, w tym 15 wyleczonych 

miasto Jordanów – 3 zakażonych, wszyscy już wyleczeni

gmina Jordanów – 26 zakażonych, w tym 11 wyleczonych

gmina Bystra-Sidzina - 6 zakażonych, w tym 3 wyleczonych 

gmina Budzów - 14 zakażonych, w tym 10 wyleczonych.  

W powiecie suskim obecnie tylko 83 osoby przechodzą kwarantannę.

Jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną w Małopolsce, nadal przybywa w niej więcej zakażonych niż ozdrowieńców, ale różnica nie jest już tak duża, jak w poprzednich dniach. Przez ostatnie 24 godziny koronawirusa ujawniono u 21 osób w wieku od roku do 89 lat. 18 z nich to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Jest też po jednej osobie z Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatu wadowickiego. Ozdrowieńców przybyło 19. Oprócz 7 osób z powiatu suskiego, są w tym gronie mieszkańcy Krakowa oraz powiatów: oświęcimskiego, tarnowskiego, krakowskiego, chrzanowskiego, wadowickiego i bocheńskiego. W sumie od początku epidemii wykryto w Małopolsce 1884 przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie zmaga się z nim 525 osób.

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19Siedmioro nowych ozdrowieńców w powiecie suskim