Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 16 wrzesień 2020 09:54

Są nowi zakażeni, ale i ozdrowieńcy. Więcej osób w kwarantannie

Napisane przez

Bardziej dobre, niż niepokojące wieści otrzymaliśmy rano z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej. Co prawda dwie kolejne osoby złapały koronawirusa, ale pięć innych wróciło do zdrowia. Zmniejszyła się przy tym ilość hospitalizowanych.

Nowy przypadek koronawiorusa wykryto w gminie Budzów. Zakaziła się nim 34 osoba. Jednocześnie jednak w tej gminie potwierdzono wyleczenie się z COVID-19 trzech kolejnych osób. W ten sposób grono ozdrowieńców wzrosło do 29. Jak zatem łatwo policzyć obecnie koronawirusem oficjalnie zarażonych jest 5 osób.

Jeden przypadek COVID-19 wykryto też w gminie Jordanów (31 od początku pandemii). W tej gminie do dziś wyzdrowiało 26 osób, a dwie niestety zmarły. Tym samym chorują trzy osoby.

Dwóch nowych ozdrowieńców odnotowano w gminie Maków. W niej wirusa pokonały do dziś 62 z 72 łącznie zakażonych osób. Zatem 10 nadal walczy z wirusem i wywoływanym przez niego chorobą.

Cieszy również to, że 6 do 5 zmalała ilość mieszkańców, którzy są hospitalizowani z powodu koronawirusa. Pozostałych 26 zakażonych leczy się w domach i izolatoriach. Mniej optymistyczną informacją jest ta, że z 80 do 108 wrosła ilość osób objętych kwarantanną.  

Gmina

Liczba osób zakażonych
(od początku epidemii)

Liczba osób
wyleczonych

Budzów
 (Gmina Wiejska)
34 29
Bystra-Sidzina
 (Gmina Wiejska)
12 6
Jordanów 
 (Gmina Miejska)
 5 4
Jordanów
 (Gmina Wiejska)
31 26
Maków Podhalański
 (Gmina Miejsko-Wiejska)
72 62
 w tym: miasto Maków Podhalański 26 25
Stryszawa
  (Gmina Wiejska)
69 68
Sucha Beskidzka
 (Gmina Miejska)
29 28
Zawoja
 (Gmina Wiejska)
36 32
Zembrzyce
 (Gmina Wiejska)
10 10

Razem:

298

265

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeKoronawirus COVID-19Są nowi zakażeni, ale i ozdrowieńcy. Więcej osób w kwarantannie