Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 listopad 2020 12:17

W powiecie suskim 18 zakażonych. Ilość ozdrowieńców przestała być jawna

Napisane przez

Od wczoraj powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne nie mogą podawać danych o ilość zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Od dziś są one prezentowane na stronie rządowej, ale są już dużo mniej szczegółowe.

 

Z publikowanych danych nie sposób dowiedzieć się ile osób zostało zakażonych w poszczególnych gminach (dane są sprowadzone do skali powiatu), a przy tym w zestawieniu w ogóle nie ujmuje się ozdrowieńców, więc nie wiadomo ilu mieszkańców jest w danym momencie zakażonych. Brakuje również sumy zakażeń od początku pandemii. Z tego powodu będziemy ją dla Państwa liczyć sami, w oparciu o dane rządowe. Niemniej aktywnie zakażonych i hospitalizowanych osób nie możemy podać, gdyż zostało to utajnione przed opinią publiczną.

W ostatnim raporcie PSSE w Suchej Beskidzkiej z 23 listopada wykazano w powiecie suskim 2850 zakażonych, 2282 ozdrowieńców i 51 zmarłych (w tym 50 z chorobami współistniejącymi z COVID-19).  Dziś rano strona rządowa podała, że wczoraj w powiecie suskim wykryto 10 zakażonych i odnotowano dwa zgony (obie osoby miały choroby współistniejące). Dzisiejszy raport mówi o 18 nowych zakażonych i jednym zgonie osoby z wykrytymi chorobami współistniejącymi. To oznacza, że od początku pandemii w naszym powiecie zakażonych zostało 2310 osób, z których 54 zmarły (w tym 53 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami).

Dziś w całym kraju wykazano 15362 przypadki zakażenia, a w Małopolsce 933.     

asdasdasdasdas
HomeKoronawirus COVID-19W powiecie suskim 18 zakażonych. Ilość ozdrowieńców przestała być jawna