Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 13 grudzień 2018 21:31

Stylizacje do pracy

Napisał

Jak ubrać się do pracy? Przede wszystkim stosownie do okazji, schludnie i – o czym często się zapomina – wygodnie. Oczywiście nie wszystkie stanowiska wymagają od pracowników przestrzegania formalnych wytycznych odnoście stroju, skupmy się jednak na tych stylizacjach, które muszą być zgodne z biurowym dress code’em. Czy zawsze muszą być to nudne połączenia eleganckie spodnie, biała koszula i klasyczna marynarka? Na ile oficjalny dress code pozwala na to, aby zaszaleć i odrobinę ożywić swój look, jednocześnie nadal wyglądając w pełni profesjonalnie?

Ponadczasowa klasyka

Sztywny dress code narzuca wiele ograniczeń, ale nie oznacza to, że musimy zrezygnować z gry fasonami i detalami. Eleganckie bluzki damskie, które najlepiej sprawdzą się w biurze to oczywiście koszule. Nie znaczy to, że musimy koniecznie wybierać klasyczne modele. Biała bluzka koszulowa to klasyka, jednak w połączeniu z prostymi spodniami i marynarką może wyglądać nudno. Możemy w tym wypadku zdecydować się na model wykończony lamówką albo lampasami, najlepiej w kontrastującym kolorze. Zamiast prostych spodni można za to wybrać model z nogawkami rozszerzającymi się na dole. Każdą stylizację można też ożywić za pomocą biżuterii. Oczywiście nie może ona być zbyt krzykliwa, ale nawet delikatna, odpowiednio wykorzystana biżuteria może uczynić prosty look o wiele bardziej atrakcyjnym. Ciekawym pomysłem jest na przykład niebanalna broszka, której można użyć między innymi w formie muszki. Szeroki wybór ciekawych kreacji można znaleźć na mishabrand.com.

Smart casual

W wielu biurach odchodzi się powoli od bardzo sztywnych wymogów odnośnie stroju pracowników, co pozwala na większy luz przy planowaniu odpowiednich stylizacji. Zamiast spodni w kant można na przykład wybrać proste, jednolite jeansy, zamiast klasycznej, białej koszuli – model w kwiaty czy oversizowy fason. Zamiast koszuli dobrze sprawdzi się też elegancki sweter. Można również postawić na mocny akcent kolorystyczny, choć wszystko powinno nadal odbywać się w granicach dobrego gustu. W przypadku tego typu dress code’u można bardziej liberalnie podejść do kwestii dodatków – oryginalny wisior może podkreślić nawet proste kombinacje. Ważne są też buty. O ile w przypadku sztywnego dress code’u powinny to być raczej szpilki w klasycznym kolorze, smart casual pozwala na większą różnorodność. Możemy np. wybrać metaliczne szpilki albo eleganckie baleriny.

Odpowiedni strój sprawi, że będziemy profesjonalnie wyglądać w oczach pracodawcy i współpracowników, co może z pewnością pomóc nam w kierowaniu swoją karierą zawodową.

asdasdasdasdas