Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 maj 2019 21:04

Powiększenie biustu implantami – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Napisał

Nie każda kobieta jest w pełni zadowolona ze swoich piersi. Gdy problemem jest ich mały rozmiar, można pomyśleć o zabiegu powiększenia biustu.

Zabiegi powiększenia piersi są obecnie bardzo popularne – powiększanie biustu wybierają nie tylko gwiazdy z pierwszych stron gazet, ale również zwykłe kobiety, którym zależy na poprawie swojego wyglądu oraz samopoczucia.

Aktualnie do wyboru jest szeroka gama metod pozwalających na powiększanie biustu – to zarówno metody inwazyjne zaliczane do kategorii chirurgii plastycznej, jak również metody mniej inwazyjne, na przykład polegające na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej lub wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w tkankę piersi.

Najlepsze efekty na trwałe można uzyskać jednak tylko z implantami, dlatego też większość kobiet decyduje się właśnie na tę metodę. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega zabieg powiększenia piersi implantami?

Powiększanie biustu implantami to zabieg operacyjny, który prowadzony jest w celu powiększenia i wymodelowania piersi.

Stosuje się wówczas różnego rodzaju implanty, które produkowane są w wielu wariantach rozmiarów i kształtów – są one dobierane indywidualnie w zależności od oczekiwanego efektu przez pacjentkę. Aktualnie najczęściej stosuje się implanty w kształcie kropli, które doskonale imitują naturalny kształt piersi, dlatego też efekt również wygląda bardzo realistycznie.

Zabieg polega na wykonaniu cięcia w oznaczonych miejscach – najczęściej w fałdach podpiersiowych. Następnie lekarz umieszcza implanty w kieszeni tkankowej wytwarzanej nad albo pod mięśniem piersiowym większym.

Operacja kończy się zaopatrzeniem miejsc krwawiących, założeniem szwów oraz drenów. Na piersiach umieszcza się także jałowe opatrunki.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi z użyciem implantów?

Należy pamiętać o tym, że powiększanie piersi to inwazyjny zabieg operacyjny, który wymaga od pacjentki odpowiedniego przygotowania.

Pierwsza wizyta to konsultacja z lekarzem chirurgii plastycznej, podczas której przeprowadza on wywiad z pacjentką i informuje ją o przeciwwskazaniach oraz o zaleceniach przed zabiegiem. Zaleca także wykonanie odpowiednich badań krwi oraz innych badań dodatkowych, na przykład RTG płuc, USG lub mammografii piersi, EKG.

Po zabiegu powiększania piersi

Po zabiegu stosuje się leki przeciwbólowe, a także regularnie zmienia się opatrunki. Pacjentka musi na ten czas pozostać przez kilka dni w klinice wykonującej zabieg.

Nawet do kilku tygodni po powiększeniu piersi mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, obrzęki, zaczerwienienia. W tym czasie stosuje się również odpowiedni biustonosz, który należy nosić przez dzień i noc aż do czasu zdjęcia szwów. Pełen okres rekonwalescencji po zabiegu wraz z zabliźnieniem się ran najczęściej wynosi około 6-18 miesięcy.

Ile kosztuje powiększenie piersi?

Koszty związane z zabiegiem powiększenia piersi zależne są przede wszystkim od zakresu zabiegu oraz od miejsca, w którym będzie on wykonany.

Najczęściej trzeba liczyć się z kosztem od około 12 tysięcy złotych do 15 tysięcy złotych. Dodatkowo, należy zapłacić także za inne zlecone badania, specjalną bieliznę oraz za wizyty lekarskie – koszty mogą wynieść łącznie około 1 tysiąca złotych.

Gdzie warto wykonać zabieg powiększenia piersi?

Najlepiej zabieg wykonać w renomowanej klinice zajmującej się chirurgią plastyczną – wybór odpowiedniego miejsca do zabiegu ma duże znaczenie dla oczekiwanych efektów oraz dla bezpieczeństwa procedury.

W Krakowie zabiegi prowadzi między innymi Centrum Chirurgii Plastycznej Marty Raczkowskiej, które oferuje szeroką gamę zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej w tym powiększania piersi.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaPowiększenie biustu implantami – co warto wiedzieć o tym zabiegu?