Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 31 maj 2019 09:40

Depilacja laserowa - domowa czy profesjonalna?

Napisał

Depilacja laserowa to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej, który wykonywany jest chętnie przez kobiety, a także przez mężczyzn. Zabieg ten umożliwia trwałe usuwanie niechcianego owłosienia oraz uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry. Zabieg depilacji laserowej stanowi doskonałą alternatywę dla domowych metod usuwania niechcianych włosków, takich jak golenie maszynką, stosowanie depilatora elektrycznego, depilacja kremem czy woskiem. Ostatnio coraz więcej mówi się jednak o jeszcze jednak metodzie usuwania owłosienia w domowym zaciszu – mowa o domowych urządzeniach do depilacji. Czy taka depilacja laserowa w domu może się równać skutecznością z tą, która wykonywana jest w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej? I co z bezpieczeństwem takiego zabiegu?

Depilacja laserowa w domu – jak to działa?

Od jakiegoś czasu dostępne są niewielkie urządzenia, które mają ponoć umożliwić trwałe usuwanie owłosienia w warunkach domowych. Takie depilatory laserowe przedstawiane są jako alternatywa dla zabiegów profesjonalnych. Czy jednak możliwe jest, aby w tak małe urządzenie spełniało wszystkie funkcje, które dostępne są dla profesjonalnych laserów do depilacji? Oczywiście, że nie. A porównanie zabiegów depilacji laserowej w domu oraz w gabinecie medycyny estetycznej należy zacząć od tego, że dostępne do użytku domowego urządzenia wcale nie są laserami. Jest to bowiem aparatura IPL. Czym IPL różni się od lasera?

Urządzenie IPL emituje szeroki zakres fal, o długości od 420 do 1200 nm, natomiast laser emituje wiązkę światła o określonej długości. Selektywność długości fali emitowanej przez laser umożliwia kontrolowanie zakresu jego działania. Światło lasera jest pochłaniane wyłącznie przez melaninę, czyli barwnik włosa. Z kolei w przypadku technologii IPL istnieje ryzyko, że emitowany zakres fal pochłonięty zostanie przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi. A to wpływa negatywnie na skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Laserowe usuwanie owłosienia https://neonia.com.pl/problem-zabieg/laserowe-usuwanie-owlosienia/ urządzeniem IPL oddziałuje na mieszki włosowe, jednak nie prowadzi do ich trwałego usuwania. Jest to raczej uśpienie mieszka włosowego. Dlatego zabiegi depilacji z wykorzystaniem aparatury IPL nie są tak skuteczne jak zabiegi laserowe, które definitywnie uszkadzają mieszki włosowe. Konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów. Ponadto niektóre osoby poddające się depilacji IPL doświadczają deformacji mieszków włosowych, co nie dość, że ogranicza skuteczność zabiegu wykonywanego przy pomocy urządzenia IPL, to dodatkowo może zmniejszyć efektywność późniejszej depilacji laserowej. A wiele osób, poddających się depilacji IPL trafia ostatecznie do gabinetu medycyny estetycznej w celu wykonania zabiegu prawdziwym laserem do depilacji. I wreszcie – depilacja IPL nie sprawdza się w przypadku jasnego owłosienia. Omówione ograniczenia dotyczą nawet profesjonalnych aparatów IPL wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej, zatem domowe urządzenia także wykazywać będą umiarkowaną skuteczność. Znacznie lepszym wyborem jest poddanie się prawdziwemu zabiegowi depilacji laserowej, najlepiej z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera Soprano ice Platinum, który umożliwia usuwanie włosków w każdym kolorze, u osób z rozmaitym fototypem skóry.

Profesjonalna depilacja laserowa – Soprano ice Platinum

Zabieg depilacji laserowej powinien być wykonany w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie zawsze poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem lub dermatologiem. Ma to na celu wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu i zwiększenie jego bezpieczeństwa. Najważniejsze przeciwwskazania do depilacji laserowej to: infekcje skóry, stosowanie preparatów fotouczulających, padaczka, nowotwory, skłonność do bliznowców czy przebarwień oraz bielactwo czy łuszczyca.

Depilacja laserowa z wykorzystaniem nowoczesnego lasera Soprano ice Platinum https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/  daje możliwość usuwania włosków od blond do ciemnych, za wyjątkiem włosów siwych. Ponadto nie ma znaczenia fototyp skóry – zabieg depilacji może być z powodzeniem przeprowadzany nawet u osób z ciemną karnacją. To nie koniec zalet – nowoczesna depilacja laserowa koncentruje się bowiem na skracaniu czasu trwania zabiegu, a także zredukowaniu jego bolesności. Dzięki temu depilacja laserowa to zabieg szybki i bezpieczny, a przede wszystkim – bardzo skuteczny. Poddanie mieszków włosowych działaniu lasera prowadzi do uszkodzenia mieszków włosowych i obumierania włosów. Wystarczy wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej, aby uzyskać idealnie gładką skórę. Najczęściej jest to 4 – 8 zabiegów wykonywanych w odstępach 6  -10 tygodni (w zależności od lokalizacji zabiegu). Dla porównania – jeśli wykonywana jest depilacja laserowa w domu, odstępy między zabiegami są mniejsze, a wymagana ilość zabiegów – nawet dwukrotnie większa.

Aby zminimalizować ryzyko poparzeń skóry, przebarwień, blizn czy zakażenia, laserowe usuwanie owłosienia należy powierzyć specjaliście. Klinika medycyny estetycznej Neonia jako pierwsza w Krakowie wprowadziła laser premium Soprano ice Platinum. Oczywistym jest zatem, że profesjonalna depilacja laserowa jest zabiegiem o nieporównywalnie wyższej skuteczności i bezpieczeństwie niż zabieg wykonany samodzielnie w domu. Potraktujmy zatem domowe urządzenia do depilacji jako jeszcze jedną nowinkę technologiczną, ale nie testujmy ich na własnej skórze.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaDepilacja laserowa - domowa czy profesjonalna?