Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 29 czerwiec 2019 23:10

Nie wszystkie maseczki do włosów działają tak samo

Napisał

Piękne lśniące włosy kojarzą się ze zdrowiem i witalnością. Włosy pełne blasku robią wrażenie, dlatego tak chętnie testujemy zabiegi kosmetyczne, które poprawią ich kondycję. Tuż obok szamponu i odżywki, na półce z kosmetykami powinny stać maseczki do włosów. Jednak już to, jakiego typu i z jakim składem, nie jest sprawą oczywistą.

Podobnie jak do różnych typów cery dobiera się inne kosmetyki, tak samo przy włosach zaleca się inne maski. Włosy mogą być przesuszone lub przeciwnie – przetłuszczone. Cienkie, gęste, wypadające, naturalne, farbowane. Każdy typ włosów to inne problemy, a to oznacza, że wskazane są inne składniki aktywne.

Dlaczego jedna maska nie sprawdzi się zawsze?

Wchodząc do drogerii, można zobaczyć maseczki do włosów w wielu odsłonach. Każda z nich będzie zupełnie inna. Niestety nie zawsze można sięgnąć po produkt polecany przez koleżankę, gazetę, reklamę. To, że sprawdzi się ona na jednych włosach, niekoniecznie da dobre efekty na innych. Aby dobrze wybrać kosmetyk dla siebie, trzeba najpierw przyjrzeć się swoim włosom i jak najpełniej sprecyzować, jaka jest ich kondycja i czego oczekuje się od maseczki. Jeśli jest się posiadaczem włosów przetłuszczających, a sięgnie się po maseczkę nawilżającą, efekt może być fatalny. Tak samo intensywnie regenerująca maseczka na cienkich włosach, staje się obciążająca, a fryzura staje się oklapła i nieestetyczna.

Jak prawidłowo aplikować maseczkę?

Osoby, które stosują maseczkę prawidłowo, są usatysfakcjonowane efektami. Jest też grupa osób, która spróbowała, zawiodła się i więcej po maseczki do włosów nie sięgała. Z czego to wynika? To, że sprecyzujemy, jaki typ maseczki będzie dla nas najlepszy, to dopiero połowa sukcesu. Potem ważne jest to, jak często się ją stosuje, jak się ją aplikuje i zmywa.

W zależności od typu maseczki nakłada się ją na skórę głowy albo na włosy. Jeśli na opakowaniu nie jest zaznaczone inaczej, maseczkę powinno nakładać się od połowy długości włosów. W przeciwnym razie będą przetłuszczone i nadmierne obciążone. Drugą istotną rzeczą jest ograniczenie częstości stosowania maseczek do dwóch razy na tydzień. Działają one znacznie intensywniej niż odżywki. Oprócz tego nie powinno się ich spłukiwać gorącą wodą, co jest szkodliwe dla włosów. Część osób zapomina o tym, że maseczki to nie odżywki i potrzeba więcej czasu. Dlatego też trzyma się je na włosach dłużej, a nie zmywa od razu.

Czy można spotęgować działanie maseczki do włosów? Tak!

Są też sposoby na to, by przyspieszyć działanie maseczki do włosów. Kiedy włosy są rozgrzewane, wtedy się otwierają, a substancje odżywcze łatwiej mogą wniknąć w głąb struktury. Można to wykorzystać, stosując maseczki. Kiedy nałoży się na włosy odżywkę, warto włosom zaserwować saunę. Na przykład poprzez założenie foliowego czepka. Dodatkowo można go owinąć ręcznikiem. Na pewno włosy będą w jeszcze lepszej kondycji. Nie bez powodu czasem zaleca się wchodzącym do sauny parowej nałożenie odżywki – sauna to najlepsza kosmetyczka!

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaNie wszystkie maseczki do włosów działają tak samo