Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 01 lipiec 2019 22:11

Kim jest fizjoterapeuta i kiedy warto się do niego udać?

Napisał

Fizjoterapia pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy problemach z ruchem. Kim dokładnie jest fizjoterapeuta i kiedy warto go wybrać?

Bolący kręgosłup przy wielogodzinnej pracy przy biurku? A może uraz kolana? Odczuwasz ból przy chodzeniu? W takich sytuacjach pomoże fizjoterapeuta, który określany jest także mianem rehabilitanta.

Nowoczesna fizjoterapia to obecnie szeroka gama procedur, które pozwalają na przywrócenie i utrzymanie właściwej sprawności ruchowej. Jeśli potrzebna jest profesjonalna pomoc, gabinet fizjoterapii to najlepszy kierunek!

 

Fizjoterapeuta – kto to jest?

Specjalista taki jak fizjoterapeuta posiada ukończone odpowiednie studia wyższe medyczne albo inne szkoły i szkolenia. Podczas nauki przyszli fizjoterapeuci dowiadują się, jak skutecznie rozpoznawać i leczyć różnego rodzaju zaburzenia ruchu, w tym między innymi wynikające z urazów, deformacji, zmian zwyrodnieniowych czy trybu życia człowieka.

W Polsce przepisy dotyczące zawodu fizjoterapeuty regulowane są zapisami Ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty.

 

Jakie usługi oferuje fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta może zaproponować swoim pacjentom szeroką gamę różnych procedur, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów w poprawie stanu zdrowia. Zabiegi dobierane są zależnie od stanu zdrowia pacjenta.

 

Przykładowe usługi dostępne w gabinetach fizjoterapii:

  • masaż klasyczny – najczęściej spotykany typ masażu, który pozwala na pozbycie się bólu, redukuje nadmierne napięcie mięśni, poprawia ruchomość stawów, określany także jako masaż leczniczy
  • masaż relaksacyjny – masaż delikatniejszy od klasycznego, jego głównym celem jest relaksacja pacjenta w połączeniu z pozbyciem się dolegliwości
  • drenaż limfatyczny – specjalny typ masażu, którego celem jest zlikwidowanie obrzęków podskórnych oraz wsparcie w prawidłowym przepływie limfy
  • rehabilitacja sportowa – szeroka gama procedur skoncentrowanych na wsparciu dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe, obejmuje masaż sportowy oraz inne metody fizjoterapeutyczne dobierane indywidualnie
  • fizykoterapia – szeroka gama różnych zabiegów fizykalnych, na przykład elektroterapia, krioterapia, fala uderzeniowa, pole magnetyczne, zabieg laserowe i ultradźwiękowe
  • techniki powięziowe – terapia manualna pozwalająca na rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
  • ćwiczenia – prowadzone przez pacjenta wspólnie z fizjoterapeutą i następnie samodzielnie w domu

 

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta pomoże zawsze, gdy pojawiają się różnego rodzaju problemy z ruchomością oraz inne nieprzyjemne dolegliwości przeszkadzające lub nawet uniemożliwiające pacjentowi samodzielne poruszanie się.

Wizyta w gabinecie fizjoterapeuty rekomendowana jest między innymi po urazach ortopedycznych, w przypadku zespołów bólowych, przy określonych schorzeniach i po zabiegach medycznych.

 

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Aktualnie do wyboru mamy wiele gabinetów fizjoterapii, w których profesjonalna pomoc czeka na każdego pacjenta. Dobór tego właściwego ma zatem szczególne znaczenie, gdy zależy nam na korzystaniu z fizjoterapii na najwyższym poziomie.

Jeśli potrzebny jest dobry fizjoterapeuta w mieście Kraków, sprawdź ofertę Gabinetu Rehabilitacji Fizjoter. To centrum rehabilitacji oraz fizjoterapii, które posiada swoje gabinety na krakowskim Ruczaju oraz Prądniku i zatrudnia wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Swoim pacjentom oferuje dostęp do szerokiej gamy różnych technik fizjoterapii, które pozwalają na uzyskanie doskonałych rezultatów. Wykonuje także różne rodzaje masażu. Na miejscu można także skorzystać z konsultacji z lekarzem ortopedą oraz z badań USG.

Gabinet Fizjoter kieruje swoje usługi do wszystkich pacjentów, którzy chcą poprawić jakość swojego życia przez profesjonalną i kompleksową fizjoterapię prowadzoną bez długiego oczekiwania na wolne terminy oraz w komfortowych warunkach. Można skorzystać także z wizyt domowych po uprzednim umówieniu się na dogodny termin.

Podsumowując, gdy pojawiają się problemy z ruchem, specjalista taki jak fizjoterapeuta będzie najlepszym rozwiązaniem – wraz z jego wsparciem można uzyskać bardzo dobre efekty odczuwane w krótkim czasie!

 

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaKim jest fizjoterapeuta i kiedy warto się do niego udać?