Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 02 czerwiec 2015 22:28

Tego jeszcze nie było! Wielkie zdjęcie potencjalnych Dawców szpiku.

Dzieje się! Wolontariusze akcji Dni Dawcy Szpiku w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej nie dają za wygraną – jak do tej pory pojawili się by promować akcję i ideę dawstwa m.in. na I Biegu Wadowickim, Motosercu, pokazach Karate, Biegusiu Kalwaryjskim czy Pikniku Strażackim w Inwałdzie.

 

Już 9 czerwca 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00 na wadowickim Rynku zbiorą się potencjalni dawcy szpiku i sympatycy akcji by wykonać wspólne zdjęcie i flash mob.

Spotkajmy się – jeśli kiedykolwiek zarejestrowałeś się w jakiejkolwiek bazie dawców komórek macierzystych  lub sympatyzujesz akcji– po prostu przyjdź!

Koniecznie odwiedź wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/776410635805366/

Nad grupą zebranych sympatyków akcji, uniesie się drabina strażacka i dron, który sfotografuje i utrwali ten moment, a zebrane osoby postarają się ustawić w ustalone figury i wykonać okrzyk-przesłanie.

Nie siedź w domu, nie ukrywaj się, pokaż światu, że w naszym powiecie jest wielu ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla innych. To nie boli i nic nie kosztuje!

Może w ten sposób uda się nam zachęcić niezdecydowanych do rejestracji podczas zbliżających się Dni Dawcy. Razem z fundacją DKMS Wspólnie przeciw białaczce, grupa wolontariuszy powtórzy ubiegłoroczną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych: 21 czerwca 2015 r. – na Wadowickim Rynku, 28 czerwca 2015 r. – przed Kościołem Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Każdego dnia o białaczce dowiaduje się 24 Polaków. Podobnie na całym świecie. Dla większości chorych jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku.

Nie bądź obojętny! Dołącz do nas! Pamiętaj warunki bycia Dawcą szpiku są inne niż Krwi i często ktoś kto nie może oddawać Krwi może zostać Dawcą szpiku. Rejestrując się nie trzeba być na czczo, można nawet być po imprezie. Trzeba być jednak świadomym swojej decyzji i jej konsekwencji, która daje szanse na życie lub ją odbiera. Zastanów się i zarejestruj.

Więcej informacji o:

-akcji  www.DniDawcy.pl

- www.DKMS.pl

 

 

 

 

ITV Wadowice:

https://www.youtube.com/watch?v=oHMeB9yX1wA

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaTego jeszcze nie było! Wielkie zdjęcie potencjalnych Dawców szpiku.