Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 05 lipiec 2015 21:37

Niebezpieczna fala upałów

Wszyscy, którzy właśnie wybrali się na wakacje nie mogą narzekać. Pogoda zdecydowanie im dopisuje. Żar lejący się z nieba może być jednak niebezpieczny.

 

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie drugiego stopnia odnoszące się do fali upałów. Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura może sięgnąć nawet 35 stopni Celsjusza. Ten stopień zagrożenia obowiązywać ma w województwie małopolskim do środy.

Pamiętajmy, aby podczas nadchodzących dni odpowiednio się nawadniać. Najlepsza będzie w tym wypadku zwykła woda. Dobrze jest również unikać promieni słonecznych w godzinach największych upałów, a także zadbać o małe dzieci i osoby starsze. W takich temperaturach nietrudno o udar czy poparzenia słoneczne.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaNiebezpieczna fala upałów