Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 16 luty 2014 21:48

Magia Stepu

Napisał

Step. Co to jest? To nieskomplikowany i w swej prostocie genialny przyrząd, który sieje strach i grozę wśród, zwłaszcza nowych, członków klubów fitness. Najczęstszą wymówką by sobie dać z nim spokój są „bolące kolana i kręgosłup”…

 

Wszystko zaczęło się w 1986 roku od Gin Miller, amerykańskiej atletki, trenerki oraz instruktorki fitness, która nabawiwszy się kontuzji kolana, szukała sposobu na dojście do pełnej sprawności.  Jej rehabilitant zalecił wchodzenie i schodzenie po schodach jako metodę na powrót do formy. Gin postanowiła pójść krok dalej i zaimplementować owo ćwiczenie na zajęcia w studio fitness, w którym na co dzień realizowała różne programy treningowe. Latami stosowane metody High Impact (podskoki) by uzyskać wysoką intensywność treningu, w przeciwieństwie do form Low Impact (zawsze jedna stopa miała kontakt z podłożem) powoli nie spełniały kryteriów. Hi-kontuzjogenny, Low-niska intensywność.

Jak się okazało Step wydobywał obie pożądane cechy: wysokie wydatki energetyczne połączone z odpowiednim poziomem bezpieczeństwa. Swoją koncepcję Gin zaprezentowała firmie Reebok, która to dodatkowo wprowadziła trzystopniową skale wysokości urządzenia, Gin natomista stała się ambasadorką nowego sprzętu oficjalnie od 1989roku.

            W tym roku mija ćwierćwiecze odkąd mamy możliwość korzystania ze Stepu. Po drodze pojawiło się kilka innych zastosowań sprzętu, nie tylko jako elementu zajęć grupowych do muzyki, ale również do treningów personalnych czy właśnie początkowego przeznaczenia stopnia czyli rehabilitacji. Odpoowiednia technika, przystosowanie wysokości do wysokości osoby ćwiczącej jak i stopnia wytrenowania daje doskonałe rezultaty, co wiecej: jest świetną zabawą oraz bezpiecznym sposobem na trening. Sam fakt, iż w tym czasie wymyślono wiele sprzętów i gadżetów wykorzystywanych w klubach fitness, które jednak nie wytrzymały próby czasu, a step ma się świetnie, jest doskonała rekomendacją i poparciem dla tego niepozornego przyboru. Horizontal, Vertical, Double Step, Intervall to tylko niektóre ze sposobów  zachęcania do korzystania, urozmaicania zajęć i motywowania uczestników, bo step po prostu nie może się znudzić Bolące kolana, kręgosłup? Nic z tych rzeczy. Dzięki zajęciom ze stepem mamy pewność, iż przy zachowaniu odpowiedniej techniki, do późnej starości możemy korzystać z jego dobrodziejstw. Teraz już chyba nie ma żadnych wymówek by odpuścić sobie zajęcia. Sprawdzcie lokalne studio. Profesjonalny klub MUSI mieć w ofercie takie zajęcia. Udanej zabawy.

Serdecznie zapraszamy na Step w Studio Metamorfozy Fitness & Spa w Suchej Beskidzkiej.

 

Łukasz Balicki

Instruktor Fitness w Studio Metamorfozy

 

asdasdasdasdas