Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 10 sierpień 2016 16:55

Wybrano Miss World Poland Małopolski. To Julia Jamrozowicz, maturzystka z Piwnicznej-Zdroju!

Regionalny konkurs piękności, gwarantujący zwyciężczyni nie tylko koronę, tytuł miss i nagrody rzeczowe, ale również automatyczny awans do ogólnopolskiego finału Miss World Poland wygrała zaledwie 19-letnia mieszkanka Piwnicznej-Zdroju, tegoroczna maturzystka Julia Jamrozowicz. Pokonała tym samym 18 konkurentek, w tym trzy przedstawicielki powiatu suskiego: Joannę Pająk z Białki, Sylwię Siwiec z Lachowic i Katarzynę Pilarczyk z Tarnawy Górnej.

Podczas gali w zakopiańskim hotelu Mercure Kasprowy oprócz mieszkanki Piwnicznej swoje pięć minut miały również zdobywająca tytuł I wicemiss i Miss Publiczności 20-letnia Ewelina Filipek z Krynicy Zdroju, a także II wicemiss 21-letnia Andżelika Małecka z Kleczy Dolnej (pow. wadowicki). Wszystkie nagrodzone czeka teraz rywalizacja w głównym finale konkursu.
W rozmowie z dziennikarzami 19-letnia zdobywczyni pierwszej nagrody przyznała, że choć jej pasją jest modeling to do życia podchodzi zdroworozsądkowo, bo postanowiła wybrać bardzo konkretny zawód – od października zacznie studiować rachunkowość.
Wybór miss nie należał jedynie do opinii jury, organizatorzy przeprowadzili przed finałem głosowanie SMS-owe, w którym można było zagłosować na ulubioną kandydatkę.
Choć żadnej z dziewczyn z powiatu suskiego nie udało się wywalczyć głównej nagrody to udział w konkursie uznają za jedną z ciekawszych przygód w swoim życiu. W rozmowie z naszym reporterem Sylwia Siwiec z Lachowic stwierdziła, że jeśli w przyszłym roku będzie organizowany taki konkurs to ponownie weźmie w nim udział:
- To była wspaniała przygoda, byłam nastawiona przede wszystkim na dobrą zabawę. Jestem pełna podziwu, że w 4 dni udało się przygotować tak imponującą galę. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i na bieżąco rozwiązywali wszelkie problemy. Cała ekipa: od organizatorów, makijażystek, projektantów, pani choreograf po dziewczyny była bardzo zgrana i wesoła. Emocje jeszcze nie opadły, był lekki stres, ale dominowała ciekawość i ekscytacja. Jestem wdzięczna, że mogłam wziąć w czymś takim udział oraz że znajomi i rodzina namówili mnie do pójścia na casting.
Sylwia mimo niewielkich niedociągnięć na wybiegu czuła się jak ryba w wodzie: - Muszę przyznać, że duże wrażenie zrobiło na mnie wyjście profesjonalnych modelek podczas gali i w przyszłości chciałabym spróbować swoich sił właśnie w modelingu.
Mieszkanka Lachowic pragnie podkreślić, że wybory Miss World Poland Małopolski to nie konkurs, w którym istotne jest jedynie piękno fizyczne: - Uczestniczki były bardzo różne, więc nie należy sugerować się tylko wyglądem, ponieważ w takim konkursie duże znaczenie ma nasza inteligencja oraz to, jakimi jesteśmy ludźmi.
W podobnym tonie wypowiada się druga z uczestniczek konkursu, 21-letnia Joanna Pająk z Białki, Miss Powiatu Suskiego 2013: - Udział w tak prestiżowych wyborach jak Miss World Poland Małopolski dał mi możliwość poznania nowych ludzi, a także przeżycia wspaniałej przygody. Było to dla mnie kolejne nowe doświadczenie i pomimo ciężkich, kilkudniowych prób efekt końcowy zachwycił wszystkich. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu i z przyjemnością wzięłabym udział w konkursie kolejny raz.
Jak podkreśla Moniak Poręba-Strycharz z Para Fashion, organizatora wyborów miss, lokalne preselekcje stanowią dla młodych piękności jedyną drogę do uczestnictwa w wyborach Miss World, których pierwsza edycja odbyła się w 1951 roku.
– Cieszymy się, że tegoroczna edycja odbyła się w tak miłej i otwartej atmosferze – mówi organizator.
Warto przypomnieć, że jedyną Polką, której udało się wywalczyć zaszczytny tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie jest Aneta Kręglicka, która została Miss World w przełomowym 1989 roku.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaWybrano Miss World Poland Małopolski. To Julia Jamrozowicz, maturzystka z Piwnicznej-Zdroju!