Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 14 wrzesień 2016 12:06

Kuracja włosów zniszczonych z L'Oreal Professionnel - ochroń kosmyki przed niszczącym działaniem suszarki i prostownicy

Włosy to nasza wizytówka. Pofarbowane i wymodelowane nie zawsze wyglądają atrakcyjnie, dlaczego? Nie są zdrowe. Już gołym okiem można dostrzec rozdwojone końcówki, matowość, szorstkość i brak witalności. Jest to szczególnie widoczne w przypadku włosów, które często narażano na działanie wysokich temperatur w wyniku traktowania ich prostownicą bądź używania suszarki. Koniecznie należy zadbać o takie włosy, odpowiednio je nawilżyć i chronić przed dużymi temperaturami, gdyż takie działania uszkadzają strukturę włosa, powodując odchylanie się łusek włosowych.

Prostownica i suszarka - wrogowie włosów!

Słońce wschodzi, dzwoni budzik, czas do pracy. Trzeba umyć włosy, a ponieważ nie chcemy się spóźnić, wysuszymy je suszarką. Wielokrotnie słyszeliśmy o jej negatywnym wpływie na włosy... Nie mamy czasu zastanawiać się nad tym, jak szybko i ładnie ułożyć odstające w różne strony kosmyki, więc sięgamy po prostownicę. Silnie rozgrzane elementy zaciskają się na włosach i powoli przemieszczane w kierunku końcówek, ujarzmiają je, grożąc przypaleniem... Włosy nie mają wyjścia, muszą się dostosować, ale ile zdrowia je to kosztuje, wiedzą tylko Ci, którzy w pewnym momencie zorientowali się, że zamiast włosów na głowie mają “siano”. Ciepło przyczynia się do otwierania łusek włosa, który teraz jest odsłonięty i podatny na uszkodzenia. Mało tego, włos traci wodę i wykazuje tendencje do pochłaniania wilgoci z powietrza, co skutkuje pęcznieniem kosmyków i jeszcze wyraźniejszym odchyleniem łusek od łodygi włosa. Włosy stają się suche, tracą blask, elastyczność i rozdwajają się na końcach. Jak je leczyć, gdy na zapobieganie jest już za późno?

Włosy suche a zniszczone

Rozróżnienie włosów suchych i zniszczonych jako dwóch różnych stanów, w jakich mogą znajdować się nasze włosy, nie jest bezpodstawne. Włosy suche i zniszczone można porównać do matematycznego rozróżnienia kwadratu i prostokąta. Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Włosy mogą być suche z natury, dlatego włos suchy nie zawsze jest wynikiem zniszczenia włosów, jednak włos zniszczony - zawsze będzie suchy.

Na czym polega właściwa pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych?

Jeśli jesteśmy posiadaczami włosów suchych lub zniszczonych, musimy pamiętać o ich bardzo delikatnej pielęgnacji, również myjąc włosy szamponem. Wskazane jest także mycie włosów samą odżywką. Włosy zniszczone przez częste stosowanie suszarki, lokówki lub prostownicy powinno się chronić przed działaniem wysokich temperatur. Ważne jest, aby włosy rozczesywać delikatnie - najlepiej szczotką lub grzebieniem z dużym rozstawem ząbków. Bardzo łatwo uszkodzić kosmyki, pocierając mokre włosy ręcznikiem, agresywnie je szczotkując bądź chodząc z rozpuszczonymi włosami. Zarówno włosy suche, jak i zniszczone należy odżywiać oraz nawilżać. Stosowanie olejów, masek, odżywek przyniesie dobre efekty, a kwaśne płukanki (zawierające ocet, cytrynę lub hibiskusa) domkną łuski włosowe. Zapobiegnie to dalszemu uszkadzaniu ich struktury. Dostarczenie protein i silikonowanie włosów powinno być wykonywane z głową, gdyż nie w każdym przypadku będzie ono poprawiało kondycję włosa. Najważniejsze to zapewnić swoim włosom regenerację na najwyższym poziomie.

Kuracja z L'Oreal Professionnel

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które z pewnością przyczynią się do poprawy stanu naszych włosów. Najlepsze efekty zapewni nam komplet kosmetyków, które będą ze sobą współpracować w zakresie wzmocnienia struktury włosów. Kuracja rekonstrukcja włosa L'Oreal Professionnel obejmuje następujące etapy.

  1. Oczyszczenie włosów szamponem Rekonstrukcja Włosa, dzięki czemu staną się one miękkie i błyszczące.
  2. Częste stosowanie odżywki Rekonstrukcja Włosa, która odżywi oraz wygładzi włosy zniszczone i suche.
  3. Cotygodniowa pielęgnacja włosów z użyciem maski Rekonstrukcja Włosa, która wygładzi i uelastyczni włosy.
  4. Zastosowanie serum w kremie Rekonstrukcja Włosa, który ochroni kosmyki przed działaniem suszarki i prostownicy.

Dzięki przeprowadzeniu rzetelnej “rekonstrukcji włosa” z L'Oreal Professionnel mamy szansę przywrócić im zdrowy i estetyczny wygląd.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaKuracja włosów zniszczonych z L'Oreal Professionnel - ochroń kosmyki przed niszczącym działaniem suszarki i prostownicy