Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 marzec 2014 21:46

Zabieg na twarz – co wybrać?

Napisał

Popularność jaką cieszą się zabiegi na twarz stale rośnie i nie wykonuje się ich już tylko od wielkiego dzwonu. Jednocześnie salony oferują ogromny wybór zabiegów, przeglądanie oferty doprowadza Cię do panicznego „wezmę najtańszy” i wszystko zdaje się brzmieć jednakowo? Nadchodzi pomoc.

 

Większość zabiegów przebiega według schematu:

Demakijaż

Rozpulchnianie parą wodną / specyficzne terapie (lasery, prądy galwaniczne, ultradźwięki) / złuszczanie (peelingi, kwasy, oxybrazja, mikrodermabrazja, brushing)

Oczyszczanie (ekstrakcja zaskórników)

Masaż

Maska

Produkty kończące (serum i kremy)

 

Tutaj mała ściąga, uogólnienie. Podstawowe typy zabiegów:

typowe oczyszczanie  - zawsze rozpulchnianie parą, ekstrakcja, maska z glinką, prądy wysokiej częstotliwości (odkażające, dają zapach powietrza po burzy przez uwalnianie ozonu), czasami drenaż

detoksykacja – drenaż limfatyczny, maski oczyszczające, złuszczanie, czasami jeśli potrzebne rozpulchnianie i ekstrakcja

odmładzanie – masaż liftingujący, sporo kosmetyków o bogatych formułach, maski gipsowe, terapie sprzętami, mikro- i oksybrazja, jeśli konieczne rozpulchnianie i ekstrakcja

regeneracja – przede wszystkim praca manualna, dobry masaż, bogate kosmetyki

Oczywiście to tylko ogólny zarys i istnieją wariacje tychże podstawowych typów.

Planujesz ślub? Zaplanuj także zabiegi dla skóry już na cztery miesiące przed magiczną datą. Upewnij się, że na dwa tygodnie przed nie będziesz robić typowego oczyszczania skóry, specyficznych terapii i próbować nowości. Te dwa tygodnie wykorzystaj raczej na regenerację – naprawdę zrób to, a będziesz zaskoczona makijażem.

Jeśli dostałaś zabieg w prezencie lub akurat jesteś na wyjeździe i możesz skorzystać ze SPA wybierz regenerację. Na spektakularne efekty potrzeba serii zabiegów. Jednorazowe wypady poświęć na relaks, wspaniały masaż i dobre kosmetyki.

Osoby z wrażliwą lub skłonną do pękania naczynek skórą powinny unikać rozpulchniania, masek gipsowych, mikrodermabrazji i ściągających glinek. Nawet nie wspominam o oczyszczaniu skóry! Zabronione!

Jeśli jesteś w trakcie terapii medycznej i bierzesz leki (nawet jeśli to zwykły antybiotyk) koniecznie poinformuj terapeutę. Przed zabiegiem powinieneś wypełnić kartę klienta. Dla własnego bezpieczeństwa unikaj drenażu limfatycznego.

A po czym poznać dobrze wykonany zabieg?

Po demakijażu z gorącymi kompresami.

Po analizie skóry i diagnozie problemu.

Po łagodnym złuszczaniu, tarcie skóry do czerwoności to ogromny błąd.

Po ekstrakcji, jeśli jest konieczna, nie chodzi tu o krwawą masakrę z igłami w roli głównej.

Po wspaniałym, mocnym masażu twarzy, szyi, karku i dekoltu.

Po wprawnie nałożonej masce.

Po zmyciu maski ciepłymi kompresami dwa razy.

 

Koniecznie w tej kolejności!

 

Anna Bachul

Beauty Bar

asdasdasdasdas