Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 27 grudzień 2016 10:39

Opaski kompresyjne, czy to tylko moda?

Napisał

Każdy uprawiany sport wymaga od nas poświęcenia czasu, siły oraz dużego zaangażowania. Aby osiągać coraz lepsze wyniku, musimy uprawiać sport systematycznie i zachowywać do tego swego rodzaju dyscyplinę. Ważne jest też odpowiednia rozgrzewka i dieta, bez których nie może się obejść żaden sportowiec. Jednym z czynników, który wpływa na uprawianą przez nas dyscyplinę, jest też element przygotowania w postaci odpowiedniego ubioru i dodatków. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w opaski kompresyjne.

Jak ważny jest odpowiedni strój podczas uprawiania sportu?

Zapewne każdy z nas przekonał się kiedyś w swojej karierze sportowca, jak ważny jest odpowiedni ubiór podczas treningu. Na początku każdy z nas popełnia też jakieś błędy i zaczynając swoją przygodę ze sportem, nie inwestuje zbytnio w odpowiednie ubranie, które będzie przeznaczone specjalnie do uprawiania sportu lub dobiera je niewłaściwie. Dopiero po czasie przekonujemy się, jak bardzo istotne jest odpowiednie ubranie. Bieganie, jazda na rowerze czy chociażby nordic walking stają się o wiele przyjemniejsze, kiedy jesteśmy odpowiednio ubrani. Właściwy strój zapewnia nam nie tylko komfort związany z naszym wyglądem, ale przede wszystkim komfort fizyczny. Odpowiednio dobrane spodnie, czy też koszulki i odzienie wierzchnie sprawią, że nie będziemy cierpieć z powodu złego dopasowania i nie nabawimy się tym samym niechcianych kontuzji. Nie ma przecież nic gorszego niż dolegliwości, które powstają wskutek naszego zaniedbania. W końcu nie możemy pozwolić na to, aby z takiego powodu konieczne było przerwanie treningów na dłuższy czas. Wybierając ubranie do ćwiczeń, pamiętajmy o tym, żebyśmy nie tylko dobrze w nim wyglądali, ale również czuli się komfortowo. To samo dotyczy również wszelakich akcesoriów, które mają wspomagać nasze ćwiczenia. Bez wielu z nich możemy spokojnie trenować, ponieważ nie zawsze spełniają one swoją funkcję. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej opaskom kompresyjnym. Co takiego mogą nam one zaoferować?

Czy opaski kompresyjne to tylko modny dodatek?

O tym elemencie ubioru słyszy się przeważnie opinie, że jest to zbędny wydatek, który, co najwyżej, kompresuje nasze portfele.  Jednak, gdyby spojrzeć na to z innej strony, bardzo często oglądając, czy to na żywo, czy też w telewizji zmagania czołowych sportowców z poszczególnych dyscyplin, możemy zauważyć, że na ich nogach są właśnie opaski kompresyjne. Gdybyśmy mieli sugerować się tym faktem, możemy wysnuć wniosek, że jednak nie do końca jest to tylko modny dodatek do naszego sportowego stroju. Prawdą jest, że ten element ubioru nie jest zbyt tani, ale przecież nie kupujemy go każdego miesiąca, ani nawet co sezon. Jeżeli tylko zadbamy o niego właściwie, to posłuży nam przez dłuższy czas.Opaski kompresyjne nadają się do stosowania w wielu dyscyplinach sportu, jak chociażby bieganie, fitness, jazda na rowerze czy nordic walking, a nawet do uprawiania triathlonu, ponieważ materiał z którego są wykonane opaski jest odporny na działanie chloru. Jakie korzyści może nam przynieść stosowanie opasek kompresyjnych?

W czym pomagają opaski kompresyjne?

To nie tylko dodatek do ubrania, który ma nas wyróżnić. Oczywiście, opaski podkreślają nasz indywidualny styl. Jednak, najważniejsze są ich właściwości, które przyczyniają się do tego, że uprawianie sportu staje się jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne. Przede wszystkim, korzystając z nich podczas treningu, zyskują na tym nasze mięśnie nóg. Opaski kompresyjne wpływają bardzo korzystnie na mięśnie, ponieważ niwelują zakwasy i wspomagają tym samym regenerację. Ucisk, jaki zapewniają, daje poczucie większej stabilności podczas uprawiania sportu.  Ponadto, chronią nas przed kontuzjami nie tylko mięśni, ale również stawów i ścięgien. Takie opaski możemy nabyć w jednym z lepiej zaopatrzonych sklepów internetowych dla sportowców. Zapraszamy na www.360sklep.pl

 artykuł sponsorowany

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaOpaski kompresyjne, czy to tylko moda?