Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 13 styczeń 2017 09:45

Z czego może być wykonany materac?

Napisał

Materac to część łóżka, która ma znaczący wpływ na jakość wypoczynku. Istotna jest nie tylko twardość i wielkość danego materaca, ale również materiał, z jakiego jest wykonany. Przyjęło się, że uwagę do tego przywiązują szczególnie alergicy, ale nie tylko. Przed wyborem warto wiedzieć, z jakiego materiału może być wykonany materac, by dopasować go do indywidualnych potrzeb – przecież to właśnie wypoczynek pozwala nam na efektywne funkcjonowanie. A gdzie się relaksować jak nie na swoim łóżku?

Materace sprężynowe

Ich konstrukcja cechuje się bardzo dobrą wentylacją, a także swobodnym dostępem powietrza. We wnętrzu takiego materaca zwykle znajdują się sprężyny - każda jest w osobnej kieszeni. Dzięki temu nie ocierają się one o siebie podczas użytkowania, co znacząco zwiększa poziom komfortu.

Zastosowanie wysokiej jakości sprężyn wpływa również na odkształcenia. Lepszej jakości podzespoły zapewnią należyte podparcie całego ciała, dzięki czemu unikniesz skrzywienia w trakcie wypoczynku. Twardsze materace będą również mniej podatne na uszkodzenia, co wpłynie na ich żywotność i nie zrujnuje Twojego budżetu domowego po krótkim czasie od nabycia.

Materace do łóżka lateksowe – wysoce elastyczne

Po połączeniu mleczka kauczukowego z materiałem syntetycznym otrzymujemy wysoce elastyczne wypełnienie do materaca lateksowego. Ponadto otrzymane wypełnienie jest również bardzo trwałe, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów.

W materacach tego typu szczególnie ważna jest ilość naturalnego kauczuku użytego do produkcji. Im jest go więcej, tym materac lepiej „oddycha”, a do jego wnętrza dociera znacznie większa ilość powietrza z zewnątrz. Materace zbudowane w dużej części z materiałów syntetycznych potrafią nawet zatrzymywać wodę i pot, co może przyczynić się do zmniejszenia komfortu, a nawet konieczności wymiany materaca.

Wybierając materac lateksowy, zwracaj uwagę na oznaczenia. Do dobrego materaca będzie dołączona etykieta, na której producent powinien dokładnie określić skład danego produktu. Staraj się wybierać materace z bardzo dobrze określonym składem. Pozostałe produkty mogą być gorzej wykonane.

Pianka termoelastyczna w materacach do łóżka

Pianka termoelastyczna funkcjonuje również pod nazwą pianki leniwej. Otrzymała to miano ze względu na bardzo wolne odkształcanie się względem innych rodzajów pianek. Mimo tego materac wypełniony pianką termoelastyczną nie traci swoich właściwości i w pełni dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

 Odpowiednia twardość materaca do łóżka tego typu zapewnia również należyte podparcie dla kręgosłupa. Ciało będzie podparte w taki sposób, że spocznie na jednej płaszczyźnie, co wpłynie na komfort i nie spowoduje problemów z kręgosłupem.

Szczególnie zauważalna jest termowrażliwość tego materiału. Pod wpływem ciepłoty ciała nagrzewa się on i staje się bardziej miękki, dostosowując się do ciała użytkownika. Połączenie reakcji na ciepło wraz z odporną konstrukcją powoduje, że dany materac jest wysoce wygodny w codziennym użytkowaniu.

Specjalne materiały do wyjątkowych potrzeb

 Warto zainteresować się materacami ze specjalnych tworzyw, bardzo wysokiej jakości, które dostosowują się nawet do najbardziej wymagających użytkowników. Przykładem są materace Tempur, wykonane z materiału, który początkowo miał chronić astronautów, którzy lecieli w kosmos. To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku.

 Dzięki wyjątkowym rozwiązaniom, zaczerpniętym z zaawansowanej technologii, plecy podczas odpoczynku mają idealne podparcie, a sam materac dzięki niezwykłemu systemowi pamięci zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Taka inwestycja w zdrowie zwróci się z nawiązką.

 Jak widać, materac do łóżka może być wykonany z wielu materiałów. Warto jednak pamiętać, aby dobrać go przede wszystkim do swoich potrzeb. Wybór danego produktu powinien być przeprowadzany po dokładnej analizie wymagań użytkownika, aby dokładnie wiedzieć, czego należy poszukiwać w trosce o swój komfort.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaZ czego może być wykonany materac?