Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 03 kwiecień 2014 14:32

Podologia, czyli jak nie zapomnieć o stopach

Napisał

STOPY- Te dwie niewielkie części naszego ciała, zbudowane z niezwykle precyzyjnego rusztowania kości, z mięśni i ze skóry noszą dzień po dniu cały nasz ciężar. Jest to nie lada wyzwanie, skutkujące tym, że stopy są narażone na ogromne obciążenia statyczne i dynamiczne. Do tego dochodzi specyficzna budowa skóry na stopach, cienkiej i z niewielką liczbą gruczołów łojowych, która sprawia, że łatwo ulegają one przesuszeniu. Stopy chowane w butach i skarpetkach nie mogą swobodnie oddychać, narażone są na ucisk, a jako części ciała najbardziej oddalone od serca – również na niedomaganie krążenia.

 

Skóra stóp cechuje się tym, że proces rogowacenia naskórka przebiega w tym miejscu dużo szybciej, ponieważ grubsza skóra ma zapewnić stopom ochronę przed uciskiem i otarciami podczas codziennego chodzenia. Jest to naturalny proces. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy naskórek jest nadmiernie wysuszony i zgrubiały - dochodzi do pęknięć, które są bolesne i mogą krwawić, jeśli sięgają skóry właściwej. Poza tym stanowią zagrożenie bakteryjne - zarazki łatwiej dostają się do organizmu przez rany.

Świadomość znaczenia dbania o stopy nie tylko latem, kiedy je odkrywamy, i nie tylko w ich aspekcie estetycznym na szczęście rośnie.

Dlatego już dzisiaj zapraszamy do naszego gabinetu na luksusowy zabieg na stopy. Wypielęgnowane, zdrowe nogi są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale również ważnym elementem urody. Delikatna, jedwabiście gładka skóra oraz kształtne paznokcie dodają powabu i pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego warto otoczyć je szczególną troską.

Szczególnie polecany wiosną i latem jest pedicure hybrydowy, który sprawdzi się świetnie u osób niemających czasu na częste malowanie paznokci. Lakiero-żel nakładany na płytkę utrzymuje się i nie ściera przez dwa, a nawet trzy tygodnie. Po nałożeniu jest on od razu suchy, nie trzeba więc obawiać się zarysowań i uszkodzeń.

Zapraszamy na profesjonalnie wykonany pedicure do Studia Metamorfozy. W kwietniu dla osób korzystających z tego zabiegu – miła niespodzianka.

 

Justyna Targosz

Kosmetolog Studia Metamorfozy

<span>Metamorfoza</span>
 

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaPodologia, czyli jak nie zapomnieć o stopach