Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 15 maj 2017 15:33

Bezinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

Napisał

Już od 22 - 28 maja w MAGIA SPA !!!

 

System stosuje zasadę kriolipolizy, nowatorskiej techniki służącej do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. LipoCryo wywołuje znaczny, trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabiegi wykonuje się w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek. Podwójna kontrola temperatury zapewnia bezpieczeństwo naczyń krwionośnych, nerwów, melanocytów itp. Skutkiem zabiegu jest utrata 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Efekt jest widoczny po upływie 2 tygodni, ale na pełny rezultat należy czekać 6 tygodni. Po tym okresie zabieg może być powtórzony jeśli dalsza kuracja jest potrzebna.

Metodę opracowało w 2008 roku dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts, USA - Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson. Wykorzystali znaną wiedzę, że komórki tłuszczu są bardziej wrażliwe na zimno niż inne, czyli np. komórki mięśni, skóry czy nerwów. To znaczy, że można poprzez schłodzenie doprowadzić do zniszczenia komórek tłuszczowych bez szkody dla innych sąsiadujących tkanek. W czasie zabiegu schładzane komórki tłuszczowe dostają sygnał do obumarcia i stopniowo ulegają zniszczeniu.

Urządzenie do kriolipolizy ma podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry z tłuszczem i schładza go przez ok. 45 minut.

Kriolipoliza należy do tych zabiegów, które mają wysoką efektywność, jednak na rezultaty trzeba poczekać. Pojawiają się one w miarę, jak komórki obumierają, a uwolnione kwasy tłuszczowe zużywane procesach metabolicznych organizmu. 20-30% procentowa redukcja redukcję tkanki w zassanym obszarze już po jednym zabiegu przekłada się na mniej więcej półtora centymetra w obwodzie. Kolejny zabieg na tę samą część ciała można powtórzyć najwcześniej po 6 tygodniach. W czasie zabiegu trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo jeśli chcemy zrobić np. cały brzuch z boczkami to potrzebnych będzie 4-6 przyłożeń. 6 to jest maksymalna liczna przyłożeń, jaką można zastosować w czasie jednego zabiegu, choćby z powodów czasowych (zabieg trwa wówczas około 5 godzin). Oczywiście można te kilka godzin wykorzystać efektywnie, czytając książkę, słuchając muzyki, czy nawet pracując na laptopie.

Przy kriolipolizie, tak jak przy większości zabiegów ważna jest dobra diagnoza. Krilipoliza działa na tłuszcz, więc wykonujemy ja tam, gdzie ten tłuszcz jest.

Dodatkowo polecamy natomiast łączenie krilipolizy z innymi zabiegami. Dwa-trzy połączone zabiegi dają lepszy efekt niż dwa-trzy oddzielne, gdyż przy łączeniu działa synergia, czyli zwielokrotnienie efektu. Można łączyć np. kriolipolizę z endermologią  http://www.magiaspa.com/kosmetyka/cialo/zabiegi-urzadzeniami/masaz-prozniowy-body-master/ oraz z radiofrekwencją – fale radiowe http://www.magiaspa.com/kosmetyka/cialo/zabiegi-urzadzeniami/fale-radiowe-diatermia/ (rozgrzewa tkanki i stymuluje krążenie). Ten zabieg daje dodatkowo dobre efekty w leczeniu pierwszej i drugiej fazy cellulitu.

http://www.magiaspa.com/medycyna-estetyczna/kriolipoliza-medyczna/

 

 

Zapraszamy

MAGIA SPA

Lwowska 77

Tel. 660 050 534

 

 

HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaBezinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej