Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 18 maj 2014 14:17

Chroń swoje oczy przed promieniowaniem UV.

Soczewki okularowe firmy Essilor - Crizal Prevencia, chronią  nasze oczy za pomocą selektywnej technologii antyrefleksyjnej LIGHT SCAN.

 

 

Czy wiesz, że...

 

  *Ponad 350 milionów ludzi na świecie choruje na ADM (zwyrodnienie plamki żółtej) albo zaćmę. Liczba ta w ciągu najbliższych 30 lat dwukrotnie wzrośnie, w miarę starzenia się społeczeństwa

  *Oczy dzieci poniżej 10 roku życia nie są jeszcze w pełni rozwinięte, dlatego do komórek siatkówki dociera nadmierna ilość szkodliwego promieniowania niebiesko-fioletowego

  *Po ukończeniu 45 roku życia ryzyko wystąpienia chorób oczu rośnie, ponieważ osłabieniu ulega system ochronny oczu i rośnie wrażliwość komórek siatkówki na szkodliwe działanie promieniowania niebiesko-fioletowego.

 

Promieniowanie UV i niebiesko – fioletowe jest wszędzie:

Na zewnątrz: Słońce emituje promienie UV i niebiesko-fioletowe przez cały rok, niezależnie od pogody (słoneczna, pochmurna, deszczowa itd.)

W pomieszczeniach: Diody LED i fluorescencyjne, montowane w najnowocześniejszych urządzeniach (komputery, tablety, smartfony itp.) emitują promieniowanie niebiesko-fioletowe.

 

Światło ma kluczowe znaczenie dla ludzkiego zdrowia:

*światło widzialne jest niezbędne do postrzegania otoczenia: kształtów, szczegółów, kolorów

*światło niebiesko-turkusowe jest niezbędne do dobrego samopoczucia: regulacji cyklu sen/czuwanie, nastroju, zdolności poznawczych itp.

Jednak światło może też powodować przedwczesne starzenie się oczu:

*Promieniowanie UV jest tak samo szkodliwe dla naszych oczu, jak dla skóry – negatywne działanie kumuluje się przez całe życie i przyśpiesza starzenie się oczu i wystąpienie zaćmy

*Niedawno stwierdzono, że szkodliwe światło niebiesko-fioletowe wpływa niekorzystnie na komórki siatkówki oka, trwale uszkadza oczy i przyspiesza występowanie AMD (zwyrodnienia plamki żółtej).

 

Światło jest nam niezbędne ale może być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też proponujemy Państwu soczewki okularowe firmy Essilor - Crizal Prevencia, które chronią oczy za pomocą selektywnej technologii antyrefleksyjnej LIGHT SCAN. Technologia ta łączy trzy najważniejsze elementy:

1)     zapobiega przedwczesnemu starzeniu się oczu dzięki filtrowaniu szkodliwego promieniowania

2)     nie wpływa negatywnie na samopoczucie, ponieważ przepuszcza niezbędne światło widzialne

3)     zapewnia optymalne widzenie i trwałą przejrzystość dzięki kompleksowej ochronie przed odbiciami, zabrudzeniami, zarysowaniami. Kurzem i wodą.

Crizal Prevencia to także pierwsze soczewki bezbarwne, które dzięki fioletowym refleksom w sposób dostrzegalny chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem niebiesko-fioletowym. Dzięki temu oczy osób noszących okulary są chronione 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Soczewki Crizal Prevencia dostępne są w wszystkich naszych salonach optyczych. Przyjdź już dziś i zapewnij swoim oczom najwyższą ochronę!

 

Salony Optilux
Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 46a tel 33 874-14-74
Stryszawa 261d 33 874-79-18
Sucha Beskidzka Ul. Szpitalna 22 33 874-19-88
Jordanów Ul. Rynek 3 18 267-56-45

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaChroń swoje oczy przed promieniowaniem UV.